Matematika s radostí? Žádný problém!

formula-594149_1280

Jak vzpomínáte na svá školní léta a hodiny matematiky? Byly pro vás dlouhé a nudné, nebo v nich běžel čas jak o závod? Byla pro vás matematika spíše za trest, nebo jste se radovali z každé správně spočítané rovnice? Pokud pro vás byla nebo je matematika zábavou, máte štěstí a pravděpodobně jste bohužel v menšině.

Mnozí totiž máme s podobné zkušenosti: stačí změna učitele a z dříve bezproblémového předmětu je najednou strašák. Nás na základní škole zvládl kantor spolehlivě odradit od matematiky celou třídu. Vždy po pěti si nás postavil ke stěně a museli jsme z hlavy počítat příklady, které nám v rychlém sledu zadával. Kdo potřeboval na propočtení výsledku více jak pět vteřin, zinkasoval automaticky o stupeň horší známku. Dovedete si představit, jaký byl náš nejméně oblíbený předmět.

Zato na střední škole byly hodiny matematiky balzámem na duši. Osvícený pak ředitel svým studentům kromě povinného učiva dával i žertovné hlavolamy, nad kterými si o přestávkách lámala hlavu celá třída. I ta povinná látka se pak zvládala tak nějak snadněji…

Když se nedaří ve škole, pomůže správné doučování matematiky

Toho, že přístup a osobnost učitele je klíčová, a to nejen v matematice, jsou si dobře vědomi i v 2+2 škole matematiky v Hradci Králové. Svůj lektorský tým proto složili z lidí, pro které je matematika vášní a kteří mají dostatek trpělivosti, aby i tomu největšímu odpůrci matematiky ukázali, že počítat příklady nemusí být vůbec nuda. Ať už máte doma malého žáčka, nebo už skoro dospělého studenta, vždy dostane v rámci programu doučování matematiky Hradec Králové individuální plán výuky, vytvořený přesně na míru jeho znalostem a dovednostem. Svými pokroky se pak může kochat černé na bílém v pravidelné každoměsíční zprávě. Možná pak s překvapením zjistíte, že když se vše správě vysvětlí a ukáže, není matematika vůbec žádná věda a dřina. A kdo ví, třeba se z ní nakonec stane nový koníček…

Podívejte se na webové stránky 2+2 školy matematiky, nebo se rovnou přijďte podívat na její lektory v akci. První lekci matematiky, která vám může změnit vztah k tomuto předmětu, pro vás mají připravenou zdarma.