Vyberte si do obýváku moderní obývací stěnu

38019_img_

Obývací stěna dává obývacímu pokoji duši. Je to většinou největší kus nábytku, který tam máte, a nejdříve upoutá pozornost, a proto na jejím výběru záleží. Věděl jsem to už od začátku, a tak jsem si o tématu hodně nastudovala a prohlédla stovky různých stěn.

Přestože si stojím za názorem, že obývací stěny vždy nejvíce upoutají pozornost, dozvěděla jsem se, že ji mám vybírat tak, aby nebyla dominantou místnosti, ale co nejvíce splynula s ostatním nábytkem. Na to má největší vliv barva, materiál a velikost. Do pokoje s dřevěným nábytkem se hodí dřevěná stěna, do malého pokoje minimalistická, do velké místnosti velká.

Pozor! Nestačí jen změřit velikost obývací stěny

Když jsem se rozhodovala, jak velkou stěnu si pořídíme, přišla jsem na to, že nestačí změřit jen délku, výšku a hloubku. Je potřeba znát i velikost televize a dalších věcí, které chcete do stěny umístit. Ta televize je asi nejdůležitější, protože novou si kvůli nové stěně pořizovat nebudete.

Tip: U televize je toho třeba zvážit více. Kde je nejbližší zásuvka, kam dáte DVD přehrávač, Xbox či PlayStation?

Obývací stěny s povrchovou úpravou dřeva

Dalším důležitým kritériem je materiál. Často se používá dřevo (ořech, dub, třešeň, borovice, mahagon), ale je poměrně drahé. Levnější je dýha nebo lamino, které ovšem díky povrchové úpravě jako dřevo stejně vypadají. Já jsem dřevěnou úpravu nechtěla, a tak jsem sáhla po lakovaném MDF v zelených barvách.

Stěny z lakovaného MDF zakoupíte na T-nábytek.cz.

Konzervativním jedincům by se dnešní moderní obývací stěny určitě nelíbily, my jsme s tou naší spokojení. Skládá se jen ze tří částí, do závěsných skříněk toho spoustu schováme a ještě je používáme jako poličky. Výhodou stěn rozdělených na více částí je, že si je můžete dát od sebe tak, jak potřebujete, a díky tomu se nám tam hezky vešla televize.

Nakonec ještě doporučím zjistit si, v jakém stavu vám bude stěna dodána a případně zda vám je prodejce schopný ji sestavit, pokud to nezvládnete sami.