Magazín o přírodních léčivech

Magazín o přírodních léčivech

Na některé neduhy i v současné moderní době stále používáme léčivé byliny jako podpůrnou léčbu. Asi to znáte také, když se vás chytá nachlazení, je nejlepší uvařit si lipový čaj a zalézt do postele. Existuje celá řada bylin s léčivými účinky. Dobře se v nich vyznaly bylinkářky, které v minulosti patřily k důležitým osobám v obci. V současné době získáváme rady ohledně toho, na co se daná bylina hodí, většinou z knih nebo z internetu.

Proč jsou byliny stále důležité v lidovém léčitelství?

Kvalitní lékařská péče je v současné době každému na dosah. Přesto se lidé stále zajímají o léčivé účinky bylin. Ty jim mohou pomoci od nejrůznějších neduhů, jež je trápí – ať je to bolest zubu nebo špatná kvalita vlasů.

Kopr vonný léčí nespavost i trávicí potíže

Webové stránky magazínu o přírodních léčivech farmazdraví.cz nabízejí řadu zajímavých informací ze světa rostlin. Mnohé jistě překvapí, že z kopru vonného nemusí připravovat pouze typickou smetanovou omáčku, ale díky jeho léčivým účinkům ho lze využít i při léčbě. Ostatně sami se můžete podívat na https://farmazdravi.cz/kopr-vonny-pestovani-vyuziti-v-kuchyni-lecive-ucinky/. Zde jsou nejdůležitější způsoby užití kopru dobře popsané. Máte-li špatné spaní, trávení nebo vás trápí řídnutí kostí, kopr by vám mohl pomoci. Jeho esenciální oleje pomáhají při nespavosti a zklidňují organismus. Současně stimulují sekreci žaludečních a žlučníkových šťáv, čímž přispívají k lepšímu trávení a upravují zácpu i průjem.

Na jarní únavu pomůže orsej jarní

Věděli jste, že orsej jarní je významnou léčivou bylinou, jež začíná růst brzy zjara? Dříve bývala také zdrojem vitamínu C, který se získával z listů rostliny ještě před dobou zrání, kdy začíná být jedovatá. I dnes si z nich můžete udělat výborný jarní salát nebo uvařit je na způsob špenátu. Bližší informace o orseji lze získat na webové stránce https://farmazdravi.cz/orsej-jarni-je-uzasna-jedovata-lecivka/.