Dovolená v Bulharsku s mnoha zážitky

Bulharsko - dovolená

Balkánský poloostrov je lákadlem pro množství zájemců, kteří by rádi blíže poznali mnoho jeskyní, písečných pláží, hory, pevnosti, byzantské hrobky, římské lázně a řecké chrámy. To vše vám dovolí poznávat v Bulharsku.

Dovolená plná aktivit

Jakmile se rozhodnete pro trávení času na bulharském území, rozhodněte se, zda zvolíte leteckou dopravu, nebo pojedete vlastním autem. Vlastní doprava vám zabere více času, ale jistě vše zvládnete, jelikož půjde o cca dvanáct hodin cesty. Doporučuje se trasa přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Sofie. Bulharsko – dovolená se přizpůsobí vašim potřebám. Někdo se vrhne do mořských vln, jiný se bude opalovat na pláži, další upřednostní procházky po okolí. Návštěvníci vám potvrdí, že zde absolvujete i nejrůznější výlety. S oblibou si užívají romantických plaveb, potápění, ale táhnou i večerní plavby jachtou. Nechybí jízdy na koni, rybolov a návštěvy aquaparků. Bez problémů si zajistíte také rybaření na otevřeném moři. Jachta vás přepraví na místo, od kapitána dostanete udice i návnadu a lovíte hlavně menší ryby přímo z lodě. 

Krásná bulharská místa

Milovníci delfínů nesmí vynechat návštěvu Varny, kde pravidelně pořádají obdivuhodnou delfíní show. Jakmile opustíte delfinárium, prohlédněte si centrum města, kde na vás čekají originální obchody, černomořské kavárny, přímořský park, námořní a archeologické muzeum, katedrála Panny Marie. Dovolená Bulharsko vám například přinese i chvilky strávené ve skalním klášteře Aladža, plavbu na ostrov Sv. Anastasije, prozkoumání městečka Pomorie, muzea soli a ornitologického střediska nebo koupání v solném jezeře s léčivým bahnem. Romantici mohou uspořádat piknik na mušličkové pláži, zadívat se na umění bulharských folklórních souborů, které dovedou nejen lidové tance, ale i zatančí na žhavém uhlí. Ochutnejte místní speciality a lahodná červená a bílá vína.