Zaměřeno na dámy: odpočinek v lázních

lázně

Máte pocit, že na lázně nejste dost stará nebo nemocná? Zapomeňte na nesmyslné předsudky, lázeňské pobyty a zvýhodněné balíčky jsou pro každého! Zvláště pak, pokud s sebou vezmete své kamarádky a vyrazíte si užít nejen wellness a zasloužený odpočinek, ale také uděláte něco pro svou tělesnou schránku či ducha.

Hlavní město je zárukou úspěšného výletu

Pokud zvažujete, kam vyrazit a kde mít jistotu, že kromě odpočinku v bublinkách a na masáži si užijete třeba i kulturní večer či sportovní odpoledne, jsou lázně Praha jasnou volbou. Tady totiž najdete obrovské množství lázeňských hotelů s výjimečnými procedurami pro každou věkovou kategorii. Dámy si navíc mohou svůj víkend či týdenní pobyt zpříjemnit zkrášlující hodinkou v salonu krásy. Lázně jsou stále populárnější, a to především proto, že jsou více dostupné než tomu bývalo dříve. Vyzkoušet můžete třeba uhličité koupele, horké zábaly nebo speciální cvičení při ženských problémech. Jestliže vás to více než do města táhne k vrcholkům hor, otestujte například lázně Jeseník. Zdejší lázeňský pobyt s výbornou místní kuchyní můžete vylepšit o procházky hustými lesy nebo si dát do těla pořádným výšlapem až na Praděd. Podle hodnocení patří Jeseníky mezi vyhledávanou destinaci, kde můžete odpočívat třeba se sklenkou výtečného sektu v ruce a díky panoramatickým výhledům sledovat divokou přírodu.

Nedaleko nádrže Dlouhé stráně

Kousek od Jeseníků leží tradiční lázně s bohatou historií. Lázeňské městečko v Karlově Studánce nabízí krátké trasy i pro kočárky a malé děti, pohodlně se odsud dostanete i k horní nádrži Dlouhé stráně, kam se vyplatí rezervovat dopředu exkurzi kvůli obrovskému zájmu. Pro milovníky piva si lázně Karlova Studánka nachystaly speciální koupele v pivu a kvasnicích a stejně tak speciální masáže. Karlova Studánka vás nadchne v každém ročním období. V létě oceníte stín ve stromech, jež obklopují dřevěné městečko, na podzim stráně s houbami a v zimě se vyplatí otestovat zdejší kádě s léčebnými prameny.