Čeká vás nástup do práce po dovolené? Neděste se a jděte na to chytře

byliny na posílení imunity

Po prázdninách je často obtížné dostat se zpět do pracovního tempa. Možná jste si vzali volno na odpočinek a regeneraci, ale čas návratu do práce se neúprosně blíží. Může být těžké získat motivaci a opět najet do běžného režimu práce, cvičení, starání se o děti a domácnost. Existuje ale několik věcí, které můžete udělat, abyste se znovu dali do pohybu.

Ukliďte si nejen pracovní stůl

Udělejte si pořádek na pracovním stole. Pokud jste to nestihli před odjezdem na dovolenou, je pravý čas po návratu z ní. Společně s pracovním stolem zrevidujte také váš rozvrh. Nejsou v něm náhodou věci, které už dělat nechcete, a nic vám nedávají? Jen vám kradou čas? Úklid v hlavě i na stole vám pomůže cítit se lépe a méně zahlceni. Zároveň s úklidem je potřeba si stanovit nějaký cíl, ať už je to povýšení, zvýšení platu nebo prostě dokončení projektu. Když se na něco zaměříte, pomůže vám to udržet si motivaci a překonat počáteční útlum.

Nezapomínejte odpočívat

Určitě máte ještě v paměti, jak vám bylo krásně na dovolené, když jste nic nemuseli. Vymezte si čas na odpočinek i po návratu z ní. Naplánujte si čas pro sebe, ať už na čtení, procházky nebo jen chvilku odpočinku. To vám pomůže vyhnout se vyhoření a udržet si hladinu energie po celý den. S odpočinkem souvisí také pravidelné posilování obranyschopnosti organismu. Můžete vyzkoušet některé byliny na posílení imunity, jako je například rakytník nebo kustovnice. Abyste si udrželi motivaci, je dobré zůstat pozitivní. Vše se může pokazit, ale nemusíte si to předem představovat. Raději se zaměřte na to, jak vám všechno jde, a jste úspěšní. Myšlenka je hlavním hybným motorem každého konání. Začněte tedy už v tomto bodě co nejlépe.

Najděte si parťáka do práce

Může být užitečné mít někoho, na koho se můžete spolehnout, když se vracíte do pracovního procesu. Najděte si kolegu, který je na stejné lodi jako vy, a vzájemně se podpořte. Můžete také spojit síly a vymyslet kreativní řešení problémů. Mít v práci přítele vám usnadní přechod a pomůže vám cítit se s prací více spjatí. Přítele můžete mít nejen v podobě člověka, ale i bylinky. Je jasné, že i když budete motivování se vrátit do plného tempa, občas se vám nemusí dostávat energie. Doplňte ji pomocí tablet s guaranou anebo ženšenem. Obojí jsou velmi silné adaptogeny, které vám dodají energii a pomohou s adaptací na nové životní podmínky. A to je právě to, co potřebujete.