Výplně vrásek a rtů

vyplnění rtů

Každý den na nás útočí desítky vnějších i vnitřních vlivů. Prach, smog, horko či naopak mráz, výfukové plyny, klimatizace, vítr. Špatná strava, nedostatečný pitný režim, léky, viry, bakterie. Špatné zprávy, stres v práci, příliš mnoho úkolů a příliš málo času na regeneraci, odpočinek a dostatek spánku. A orgánem, který všechny tyto ataky musí odrážet, takovým bojovníkem v první linii, je kůže. Největší orgán našeho těla celý život musí čelit nepříznivým vlivům. A dříve či později se to na něm začne projevovat.

S rostoucím počtem křížků roste i počet vrásek na našem obličeji. Snižuje se množství kolagenu, který je zodpovědný za pružnost pokožky. I schopnost pokožky udržet si hydrataci je nižší a nižší. U hodně štíhlých až hubených lidí je tento deficit prospěšných látek vidět markantněji, neboť jim chybí podkožní tuk, jež funguje jako zcela přirozená výplň vrásek. Podobně trpí i naše rty, které navíc postrádají mazové žlázy a jejich hydratace a výživa je tedy zcela v našich rukou.

Možná namítnete, že vy se o svou pokožku staráte. Odlíčení, vyčištění, tonikum, sérum, krém, masáž, peeling, masky.. To vše pleti v rozumné míře samozřejmě velmi prospívá a můžete tak vznik viditelných známek stárnutí značně oddálit. Ale i na nás zodpovědné jednou dojde.

Patříte-li k ženám, které se stárnoucím vzhledem své pokožky trápí a ani pečlivá domácí a salónní péče nepřináší očekávané výsledky, je na čase obrátit se na specialistu v oboru estetické medicíny.

Není třeba hned podstupovat masivní zákroky, plastiky, po kterých vás doma nepoznají. Začínající vrásky se dají odstranit či zamaskovat i méně invazivními metodami.

K těm nejšetrnějším patří aplikace kyseliny hyaluronové či vlastního tuku. Obě látky vyplní vrásky, efekt ošetření je patrný ihned po aplikaci a většina klientů se může hned po zákroku vrátit do zaměstnání, aniž by vypadali jako po boxerském zápase. Výsledný efekt není navždy, s délkou trvání vás seznámí vámi vybraný lékař a poradí vám také, jak se o pokožku starat, aby výsledek vydržel co nejdéle. Zákroky se provádí při vědomí, používají se pouze znecitlivující krémy nebo se injekčně znecitliví nerv, inervující příslušnou oblast obličeje.

Podobně se dají vyplnit i rty. Tuto metodu velmi často využívají lidé s asymetrickými nebo příliš úzkými rty. Tento „nedostatek“ na kráse se sice dá napravit i správně použitými triky s rtěnkou, ale vyplnění rtů má přece jen efekt dlouhodobější a s celkovým vzhledem obličeje dělá divy.

Pokud nad vyplněním vrásek či rtů přemýšlíte, ale stále si nejste jisti, nestyďte se objednat na nezávaznou konzultaci. Plastický chirurg vám vše podrobně vysvětlí a ukáže fotografie spokojených klientů, seznámí také s případnými riziky a vybere metodu, která pro vás bude nejvhodnější.