PMS, nebo rané těhotenství – týden, který často končí překvapením

těhotenské focení Brno

Milé dámy, příznaky PMS zná asi každá z nás. Některá více, další v nižší míře, jiná skoro důvěrně. Mohou to být citlivá prsa a stejně tak bradavky, bolesti v podbřišku, bolesti hlavy, náladovost, nevolnost, ale i průjem, popřípadě zácpa.

Nejistota hraničící s dobrodružstvím ale začíná v momentě, kdy se pokoušíte otěhotnět. Vypočítáte si poctivě, kdy jste ovulovala a kdy by se měla menstruace dostavit.  A pak jen čekáte, jestli přijde, nebo ne. PMS a rané těhotenství mají tu nevýhodu, že jsou si velmi podobné. A pokud se snažíte o první miminko a nemáte s těhotenstvím zkušenosti, velmi pravděpodobně je od sebe ani nerozeznáte.

Jaké příznaky má přicházející menstruace a přicházející těhotenství společné a mohou nás tedy pěkně zmást?

Viditelné žilky jako vodítko

V rámci očekávané menstruace zažívá asi nejširší skupina žen bolest v podbřišku. Nenechte se ale zmást. Už v raném stádiu těhotenství se totiž začíná rozpínat děloha a napínají se děložní vazy. Tyto stavy cítíte jako pnutí a mírnou až větší bolest. Dalším z typických symptomů PMS, ale současně symptomů začínajícího těhotenství jsou citlivá prsa nebo okolí bradavek. V momentě, kdy cítíte, že vám prsa nabíhají a pozorujete na nich viditelné žilky, jež jste dosud nevídaly, mohla by se miska pomyslných vah přiklánět na stranu gravidity. Vydržte ještě pár dní a udělejte si těhotenský test.

Odborníci radí, jak uchovat vzpomínky

Začíná vaše menstruace standardně lehkým špiněním? Jak asi tušíte, ani tady nemůžete mít stoprocentní jistotu. Až v pětině případů začínajícího těhotenství totiž ženy špiní. Je to přitom přirozený jev, který neznačí žádné nebezpečí a stejně jako započal, tak sám časem zmizí.  Máte-li pocit, že vás v těchto dnech častěji bolí hlava či dokonce trpíte závratí, může to být také předzvěstí měsíčků, stejně jako předzvěstí miminka na cestě. Dobrou zprávou je, že problémy odezní – ať už se startem menstruace, popřípadě po prvních týdnech gravidity. Posledním „příznakem“, jenž vás může dokonale zmást, jsou změny pleti. Jistě víte, že před menstruací dochází často k jejímu zhoršení. Totéž se ale může dít v důsledku hormonálních změn v těhotenství.

Pokud toto všechno prožíváte, dny běží a vaše menstruace dosud nepřišla, můžete si pravděpodobně gratulovat. Začíná vám totiž nový život. Nepoddávejte se hormonům a snažte se si toto krásné období naplno užívat. Jak, poradili například odborníci z „newborn focení novorozenců Brno“. Ti nabízejí všem nastávajícím maminkám jak profesionální těhotenské focení, tak i následné focení miminek. Těhotenské focení Brno je jednou z velmi oblíbených možností, jak toto krásné a šťastné období zdokumentovat a uchovat si ve vzpomínkách navždy.