Podzimní nálada u vás doma

svíčky

S klesajícími teplotami venku přichází to správné období, kdy máme chuť si zapálit krb, zachumlat se do deky a sledovat oblíbený romantický film či se věnovat už dlouho rozečtené knížce. Podzim je totiž jasným signálem, že omezujeme venkovní aktivity, uklízíme zahradní nábytek a gril a těšíme se na společné chvíle doma. A podle toho je třeba svůj domov přizpůsobit.

Schovejte pestrobarevné květináče, letní motivy vyměňte za hřejivé, podzimní tóny, v nichž se mísí hořčicově žlutá, petrolejová a samozřejmě tlumené tóny červené až fialové, ty jsou pro letošní podzim jasnými favority. K podzimu totiž patří hrubé ponožky, velké hrnky na čaj a také dekorace s typickými tvary a tématem.

4+1 věcí, jež musíte během podzimu stihnout

Jakmile ustanou deštivé dny, vyrazte na procházku, sbírejte s dětmi žaludy a kaštany a pak jimi ozdobte svůj domov. Investujte peníze do barevných podzimních květin a dopřejte si tradiční dýňovou zábavu. Dýněmi se to jenom hemží na trzích i v obchodních centrech, proto se nebojte pustit se do zavařování či vyřezávání dýně, která pak bude zdobit vaši zahradu, parapet nebo jen tak postávat u vstupních dveří. Kromě uliček posypaných zbarveným listím si zajděte také nakoupit kvalitní suroviny, protože nastává čas hustých polévek s kořenovou zeleninou.

Příjemný večer u mihotajícího světýlka

Vedle vaření a tvoření začněte dělat změny i u vás doma. K podzimu neodmyslitelně patří svíčky v různých velikostech, tvarech a nejoriginálnějších vůních. Kdo má v sobě kreativního ducha, může si sychravý podzim zpříjemnit výrobou vlastních svíček, jež budou perfektní ozdobou i vřelým dárkem pro vaše blízké. Na internetu pohodlně nakoupíte všechny komponenty, včetně hotových svíček a dalších drobností pro dokonalý výsledek.

Pro výrobu svíčky budete potřebovat knot, plíšek do svíčky a pro náročné se pak nabízí i éterické oleje, díky nimž se z obyčejné svíčky stane voňavá záležitost. Jak by se vám líbilo darovat třeba svíčku vlastní výroby s vůní tropického ovoce či tradičních bylin pro uvolnění dýchacích cest?

Podzim patří vůním

Ať už plánujete domov provonět kvalitními éterickými oleji či zapálením svíčky s vůní, vždy sáhněte po vysoce kvalitních produktech. Například firma Saloos se řadí mezi žádanou, čistě přírodní kosmetiku a u vás doma navodí atmosféru naprostého uvolnění, odpočinku i harmonie. Certifikované produkty využijete v domácnosti i při péči o své tělo. 100% přírodní esenciální a éterické oleje jsou základem každé domácnosti. Během podzimu oceníte třeba přísady pro výrobu svíček, kdo si troufá, může se vrhnout i na výrobu vlastního mýdla s ošetřujícími složkami.

Že nejste kreativně nadaní a raději si užíváte pohodu než stres z vlastní tvorby? Pak vyzkoušejte další tip. S podzimem se pojí vůně celého světa, záleží pouze na vás, zda dáváte přednost těm ovocným, které znáte z vlastní zahrádky, máte raději orientální a štiplavé vůně dálek či se necháváte unést vůní harmonických kombinací pro dospělé i děti. Ať už tak či onak, zajisté se vám bude v deštivých dnech, kdyby ani psa ven nevyhnal, hodit aromalampa, jež dokáže být krásnou dekorací i praktickým pomocníkem.

Jednoduchý princip pro laiky

Aromalampy jsou historicky známé svou funkčností, již obdivovaly generace před námi. Celý fígl spočívá v tom, že do mističky aromalampy nalijete vodu a přidáte vámi vybraný éterický olej. Ve spodní části je prostor na klasickou čajovou svíčku, která vodu s olejem zahřeje a po místnosti se rozline přírodní vůně. Podle počtu kapek oleje ve vodě regulujete i intenzitu vůně. Kdo má rád silné vůně, může klidně kápnout i vícekrát, komu jde o příjemnou domácí pohodu, vystačí si s třemi až pěti kapkami kvalitního oleje.