Sportisimo, nebo Hervis? Přečtěte si, co říkají zákazníci a kde více ušetříte

slevy na Sportisimo

Tentokrát budeme porovnávat tyto dva známé obchody, které se zaměřují na sportovní potřeby a oblečení a podíváme se, jaké slevy nabízí. Na závěr nahlédneme na zkušenosti samotných zákazníků. Jste připraveni? Jdeme na to.

Nejlépe si zaběháte se Sportisimem

Všem dobře známé Sportisimo disponuje v České republice e-shopem a 105 prodejnami. To už je solidní číslo a vy se tak budete moci na vyhlédnuté zboží zajít podívat a vyzkoušet si ho, aniž byste museli jezdit daleko. V e-shopu je dobrý výběr a je přehledný.

E-shop nabízí také řadu akcí, všechny slevy na Sportisimo najdete přehledně třeba na webu PromoKupon. Některé jsou určené jen pro členy klubu – právě nyní je to sleva 10 % na vybranou sportovní výživu a lahve. Další slevy už jsou určené pro všechny – doporučujeme se podívat třeba na vycházkovou obuv se slevou až 82%, nebo na běžeckou obuv se slevami až 76 %. Doprava zdarma je nabízena od 2000 Kč a navíc Sportisimo myslí i na studenty, kteří zde mohou v kamenné prodejně uplatnit slevu na ISIC.

A jak hodnotí Sportisimo zákazníci? Podívali jsme se na srovnávač Heureka, kde je na Sportisimo téměř 32 tisíc recenzí. 96 % zákazníků obchod doporučuje, celkovou spokojenost s obchodem hodnotí na 4,8 hvězdiček z 5 možných a průměrná doba dodání je 2,7 dní. “Rychlý a profesionální přístup, ochotní zaměstnanci obchodu.” – takto hodnotí jeden ze spokojených zákazníků a podobné recenze naleznete jednu vedle druhé. U zákazníků tedy prošel na výbornou.

Hervis

S Hervisem na hory

A co jeho dnešní soupeř, Hervis? Ten má v Česku e-shop a 19 prodejen, tedy zhruba 5× méně. Když se podíváme na jeho e-shop, tak působí také velice přehledně, řekl bych, že ještě lépe. Rozčlenění podle typu vybavení, sportu či značky je jeho plus. Navíc už od samého začátku láká na výprodeje a slevové kódy.

Podíváme se tedy, které aktuálně Hervis nabízí: kód na slevu 500 Kč při nákupu nad 2500 Kč a kupón na slevu 1000 Kč, který můžete uplatnit při nákupu nad 5000 Kč. Oba jsou určené pro nákup nezlevněných produktů. Dále je tu promokód na sjezdové lyže, který vám ušetří krásných 40%! Ten platí i na již zlevněné zboží, takže výsledná sleva se může vyšplhat do opravdu vysokých hodnot. Dále je tu ve výprodejové sekci přes 500 produktů se slevami až 70% a taky Mega Countdown, který láká pokaždé na nové, časově přesně ohraničené akce. Doprava zdarma je poskytována ve stejné výši, tedy od 2000 Kč a slevu na ISIC lze uplatnit také, a to ve výši 15%.

A jak je to s recenzemi? Při jejich hledání nastalo zajímavé překvapení. Na Heurece bylo napsáno pouhých 14 recenzí. Hledal jsem tedy dál a narazil na Zboží.cz, kde se k mému údivu recenzí nacházelo jen 15. Takové malé číslo pro objektivní posouzení nestačí. Takhle malý počet recenzí je poněkud zvláštní. Hodnocení zákazníků bylo navíc většinou negativní, stěžovali si na špatnou komunikaci a neseriózní jednání.

Kdo je tedy vítěz?

Srovnávat tyto dva rivaly není vůbec jednoduché. Oba nabízí srovnatelný sortiment, a ačkoliv jsou slevy pro Hervis více vidět, Sportisimo se svými nenápadnými slevami také nezaostává, naopak dosahují i mírně vyšších hodnot. I přes záhadu s nedostupností recenzí Hervisu bych jej však zvolil jako vítěze. Slevové kódy, které nabízí, jsou opravdu výhodné a zvláště lyže si zde můžete zakoupit za ceny, které nikde jinde nenajdete.