Vybíráme outdoorové oblečení

Fjällräven

Postupně dochází k rozvolňování vládních opatření, která byla zavedena z důvodu koronavirové krize. Za chvíli přestaneme nosit roušky na volném prostranství a budeme moci navštěvovat hrady, zámky nebo galerie. Do přírody se však mohlo jít i v době nejpřísnějších opatření. Pobyt venku zvyšuje odolnost organismu a je zdraví prospěšný. Jak se správně do přírody vybavit?

Odolné materiály do přírody

Moderní doba přináší také nové materiály, které se používají na výrobu outdoorového oblečení. Jedná se velmi často o odolné materiály, s nimiž se nemusíte bát jít do deště. Svrchní oblečení pak doplňuje funkční spodní prádlo, které správně odvádí pot od těla, a to zůstává suché. Nabídka outdoorového oblečení je velmi široká – outdoorové kalhoty, bundy, trička, sukně a doplňky lze vhodně kombinovat. Vybírat je možné z různých značek i podle určení oblečení. Některé se hodí na lehčí trek, jiné si vezmete s sebou na himalájskou výpravu.

Do každého počasí

Outdoorové bundy jsou nezbytným vybavení každého, kdo vyrazí na jednodenní výlet nebo delší dovolenou. Ochrání vás před nepřízní počasí a díky množství kapes poberou i různé drobnosti. Při výrobě se používají bio materiály s odolnou vrstvou, která zabraňuje vniknutí vlhkosti. Při správné péči takové bundy vydrží po dlouhou dobu.

Fjällräven pro výlet i dovolenou

Mezi outdoorovým oblečením vyniká značka Fjällräven a její G-1000 základní materiál, který se používá na výrobu batohů, bund i kalhot. Jedná se o hustou tkaninu v kombinaci polyesteru a bavlny, která je impregnována Grónským voskem. Ten zvyšuje její odolnost vůči různým klimatickým podmínkám. Vyrábí se v pěti variantách – jako odolný materiál, tichý a jemný, lehký a vzdušný, mimořádně odolný a lehký a mimořádně odolný. Díky nim si můžete vybrat oblečení přesně podle svých potřeb, ať už jedete na dlouhou dovolenou do hor, nebo jen na krátký výlet.