Starší žena, mladší muž

Doba se změnila, o tom není sporu. Sice nevíme, co by řekla starší generace, ale dnes je dost v módě systém starší žena, mladý partner. V minulosti, dejme tomu před padesáti lety, to bylo něco nemyslitelného, ale dnes to je vidět, sice ne na každém rohu, ale stává se to nepoměrně často. Důvodů může být hned několik. Když si vezmeme první příklad. Syn má rozvedenou maminku, velmi hezkou, už přes čtyřicet. Přivede domů věkově stejného kamaráda, třeba osmnáctiletého, slovo dá slovo, oni dva se zakoukají do sebe, třeba i zamilují a je z toho tak trochu aféra. Syn to může buď odsoudit, nebo přijmout, ale většinou to přijme. Horší je to s lidmi, ale nebývá to nic proti rodičům, ti bývají zásadně proti.

Druhý typ jsou ženy, které si chtějí dokázat, že na to ještě mají a dokážou sbalit zajíčka. V tomhle konkrétním případě tam obvykle nebývá žádná láska ani cit, ať už z jedné či z druhé strany. Další možnost je, kdy mladá žena potká dejme tomu náctiletého partnera. Tady je to ošemetná situace, protože většinou se brání ta žena. Horší je to v případě, když se jí ten kluk strašně líbí, ale chce být rozumná a brání se myslí, i když srdci se poručit nedá.

Ještě je tu jeden případ, učitelka versus žák. To se několikrát stalo, že k sobě zahořela profesorka a student, dokonce minimálně v jednom případě to skončilo manželstvím, i když zrovna idylicky to nezačalo. Obvykle bývá ten začátek velmi napnutý a dokonce se mohou nenávidět a pak se něco zlomí a přeroste to v lásku. I tady vyvstává otázka, co na to řeknou jeho rodiče.