Staňte se kapitánkou

sailboat-950352_1920

Milujete Chorvatsko a moře? Chcete vyzkoušet něco jiného než je polehávání na pláži? Zkuste si pronajmout jachtu, staňte se alespoň na pár dní kapitánkou a přivezte si z dovolené nevšední zážitek. Pokud jste v Chorvatsku na jachtě nikdy nebyli, věřte, že to stojí za to. U Chorvatského pobřeží najdete mnoho ostrovů, které patří k nejkrásnějším místům pro plavbu v celé Evropě. Samotné Chorvatsko je možné rozdělit na pět jachtařských oblastí (Istrie, Kvarnerské ostrovy, severní, střední a jižní Dalmácie).

Pokud vás myšlenka na poznávání krás Chorvatska a jeho okolí nadchla, je načase vybrat si společnost, kde si jachtu pronajmete. Měla by být kvalitní a ověřená. Pokud chcete svou jachtu i kočírovat, vyberte si takovou společnost, u které si zároveň můžete udělat i kapitánské zkoušky. To nabízí například společnost BEMEX BOOT. Má vlastní flotilu a její charterovou základnu je možné vidět v chorvatském Sukošanu, který leží kousek od Zadaru. Vyberte si plachetnici, motorový člun nebo katamarán. Zaleží jen na vás, co je vám blízké a čemu dáváte přednost. A jako bonus vás bude obsluhovat zkušený personál, který hovoří česky.

sail-239296_1920

Nač platit při pronájmu jachty cizímu kapitánovi, když si svou loď můžete kočírovat sami? Stačí absolvovat kapitánské zkoušky a plavba snů může začít. Můžete využít nabídky některých jachtařských kurzů a úspěšně zvládnout všechny překážky.

Kurz probíhá tak, že během týdenní plavby si procvičíte ovládání lodi a plachet. Zlepšíte se v dovednosti v přistávacích manévrech a naučíte se kotvit u městských mol i v zátokách. Mimo to musíte zvládnout i pravidla a naučit se teorii (provoz na moři, navigace, plavební právo nebo i meteorologie). K tomu samozřejmě dostanete učební text, který mají k dispozici všichni účastníci kurzu, a zkoušku pak absolvujete v českém jazyce. Po úspěšné zkoušce získáte průkaz k vedení lodi stupně B do 20 tun a vzdálenosti do 12 Nm od břehu. Získat však můžete i průkaz Boat Skipper v kategorii C.

Splňte si svůj sen a objevte tajemství Chorvatska plavbou na jachtě a navíc jako její kapitán. Taková dovolená se určitě zapíše do vaší paměti, jako jedna z nejlepších v životě.