Šaty jako základ večerního outfitu

dámské šaty

Výběr z modelů dámských šatů je v dnešní době opravdu pestrý. Šaty mají různé střihy, jiné délky, odlišné druhy ramínek, proměnlivá je také barva a vzorování. Přesto všechno je jeden vzor s dámskými šaty pevně spjatý a to vzor květovaný. Dříve jste mohli květy na šatech vidět u svých babiček a prababiček, které je nosily na zástěrách – a jakou s tím nadělaly parádu.

Dnes na šatech najdete téměř všechny možné druhy květin a to mnoha kombinacích. Květovaný vzor na dámských šatech sluší téměř jakékoliv postavě a dovolit si ho tak mohou ženy všech tělesných proporcí. Květiny vypadají na oblečení něžně a lze s nimi docílit romantického vzhledu. Ovšem nemusí tomu tak nezbytně být, protože výraznější druhy květovaných šatů mohou mít efekt odlišný, mohou vypadat například svůdně nebo až rebelsky. To všechno záleží nejen na tom, jak drobné nebo velké květiny ve vzoru jsou, ale také na podkladové barvě a střihu šatů.

Květy nepatří jenom k létu

Ačkoliv by to k tomu mohlo svádět, květované šaty nemusíte nosit pouze na jaře a v létě. Vhodně zvolený vzor květovaných šatů lze unosit během celého roku a to při různých akcích. Květované dámské šaty jsou univerzálním kouskem každého šatníku, protože vypadají dostatečně elegantně na to, abyste si je vzali na méně formálnější akce, na druhou stranu jsou ale natolik pohodlné, že v nich lze jít například na pláž nebo jenom tak do města. Květovaný vzor umí schovat mnohé nedostatky, a mnohdy i lépe než osobní trenér, pro plnoštíhlé ženy jsou vhodné jak květiny malého, tak velkého vzhledu.

Opatrně si ale počínejte při výběru barvy květovaných šatů, při velkém počtu květin totiž někdy mohou působit kýčovitě, některé modely mohou také kombinovat příliš velký počet barev. Výrazně mohou například působit černé šaty s barevnými květy. Jemným nádechem naopak působí šaty pastelových barev, které jsou doplněny květy v podobném odstínu. Nebojte se toho, že by květované šaty takových barev byly nudné, naopak vypadají velmi zajímavě a originálně.

Další informace všetně historie šatů můžete najít třeba na wikipedii.