Srí Lanka: splnění snu o exotické dovolené

srí lanka dovolená

Dávno jsou pryč časy, kdy jsme se při výběru dovolenkové destinace omezovali pouze na Evropu. Dnes není problém navštívit během několika hodin země vzdálené a užívat si volné dny či týdny v exotickém prostředí. Jedním z takových rájů na zemi je Srí Lanka na indickém ostrově Cejlon. Toto místo nadchne každého díky své překrásné přírodě, milým lidem a mnoha zážitkům, které si odsud rozhodně odvezete.

Safari, chrámy a působivé východy slunce

Srí Lanka je známá především pěstováním celjonského čaje a mnoho turistů si v rámci své exotické dovolené nenechá ujít zajímavou návštěvu některé z čajových plantáží. Dovolená v této zemi přináší úžasné zážitky v podobě safari, na které se vyráží například do národního parku Yala, kde můžete pozorovat krokodýly nebo slony. Milovníky architektury nadchnou buddhistické a hinduistické chrámy, jimž dominuje kouzelné chrámové město Polonnaruwa. Srí Lanka dovolená přináší tradičně jedny z nejsilnějších zážitků v podobě pozorování východu slunce na Adamově hoře, jež představuje významné poutní místo mnoha náboženství.

Mezi hlavní turistická letoviska patří město Kalutara ležící na západním pobřeží ostrova. Dříve centrum obchodu s kořením v současné době představuje luxusní destinaci, kterou ocení především surfaři a milovníci jiných vodních sportů díky větším vlnám. Na jihozápadě ostrova leží obec Bentota, která pro změnu láká svou klidnou atmosférou původního rybářského městečka, krásnými písečnými plážemi a rozmanitým podmořským životem plným korálových útesů. Úžasné dny na pláži vás čekají právě tady!

Klima a počasí na Srí Lance

Na Srí Lance se střídá období sucha a dešťů, které na různých částech ostrova nastávají v odlišnou dobu. Ideální měsíce jsou od prosince do dubna, kdy zde panují teploty okolo 30 °C a prší minimálně. Ať už se vydáte do pralesa, nebo budete trávit volno na pláži, bedlivě sledujte předpověď počasí přes aplikaci yr.no, aby vás nezaskočila náhlá bouře nebo prudký déšť.