Rolety den a noc jsou trendem moderního bydlení

window-896235_1280

Zastínění oken je ve světě bydlení věčné téma. Stínící technika chrání interiér před ostrými slunečními paprsky a reguluje množství přirozeného světla v místnosti. Trendem moderního bydlení jsou rolety do oken, především v provedení „den a noc“.

Rolety do oken s příhodným označením „den a noc“ nabízí renomovaný prodejce GAROL.cz, který se orientuje na rolety, žaluzie, kovové garnýže a další sortiment. Produktové portfolio českého internetového obchodu zahrnuje dvě variace rolet – Mini a Maxi. Instalace nevyžaduje stavební úpravy a větší zásahy do oken. Modelová řada Mini se připevňuje na okenní křídla prostřednictvím háčků a fixační pásky, aniž by bylo nutné vrtat. Varianta Maxi se upevňuje na strop či do zdi.

Propracovaný a maximálně funkční stínící systém neztrácí ani na estetické hodnotě. Do každé místnosti můžete vybrat barevné provedení, které bude korespondovat s celkovým stylem vybavení a doplňků.

Jak rolety „den a noc“ fungují?

Nejprve si řekneme, jak takové rolety do oken vypadají a z čeho se skládají. Střídají se vodorovné pásy z propustné a nepropustné látky, což umožňuje úplné či částečné zatmění interiéru ve dne i v noci. Řetízkovým ovládacím mechanismem snadno nastavíte polohu látkových lamel. Jednotlivé pásy, které mají různou propustnost světla, se vzájemně překrývají. V neposlední řadě mají rolety tepelněizolační vlastnost, protože nepropouští teplo přes okna (ať už v zimě či v létě).

Internetový prodejce GAROL.cz se vyznačuje bohatou nabídkou, přičemž si můžete zvolit barvu a velikost podle svých představ. Jestliže vám rolety svými vlastnostmi či vysokou cenou nevyhovují, můžete se poohlédnout po jiných možnostech zastínění. Alternativou jsou například žaluzie. Měli byste si však uvědomit, že investujete do prostředku, který bude sloužit dlouhá léta. Nevyplácí se na takových prvcích domu šetřit.