Průvodce výběrem dětského kočárku

woman-450187_1280

Kvalita kočárku rozhoduje o tom, jak moc vaše dítko bude či nebude spokojené. Uvědomte si, že i vy budete vaše miminko vozit v kočárku minimálně prvních 8 měsíců jeho života. Mezi jednotlivými modely kočárků existují velké rozdíly. Jiné kočárky se hodí například do města, jiné do terénu apod. Rozdíly je třeba znát a podle nich se potom při výběru řídit. Poradíme, na co si určitě musíte dát pozor, abyste vybrala ideální model pro vás i vaše dítko.

Velikost korby a manipulace

Při výběru se jako první zaměřte na rozměry. Korba kočárku by měla být dostatečně hluboká (ideálně okolo 30cm), široká (běžně je to 60cm) a také dlouhá (minimálně 80cm). Pozor si dejte na to, aby šlo s kočárkem dobře manipulovat. Pokud víte, že ho budete často převážet autem, volte odlehčené modely. Vyzkoušejte si také, jak snadno lze kočárek složit.

Pozor na kolečka

Kvalita a velikost koleček rozhoduje o tom, jak a kde se vám bude dobře jezdit. Kočárky s malými kolečky z umělé hmoty jsou ideální pro pevné povrchy jako jsou chodníky, silnice apod. Pokud ale víte, že s kočárkem budete jezdit i v náročnějším terénu, volte kolečka větší a nafukovací.

Další prvky

Pozor si dejte také na rukojeť. V ideálním případě by měla být polohovací. Kočárek by měl mít i další příslušenství jako je síťka proti hmyzu, držáček na láhev či na deštník, odkládací prostor pod korbou apod. Před nákupem si zjistěte, co vše je možné ke kočárku ještě dokoupit. Pozor si dejte také na kvalitu potahu. Měl by jít snadno omývat.

Kde vybrat?

S bohatou nabídkou kočárků přichází internetový obchod babyhill.cz. Jeho sortiment tvoří dětské kočárky kvalitních značek DorJan, Chicco a Inglesina. Najdete zde oblíbené kombinované kočárky, klasické i sportovní modely. Nás velmi zaujal kočárek INGLESINA, a to zejména pro jeho úžasný design a praktičnost. Co na něj říkáte vy?