Prodloužený víkend v Buchlovicích

flowers

V Praze jste byli, Brno máte prochozené a Ostravu jste už navštívili? A hledáte místo, které vám v seznamu navštívených památek ještě chybí? A co takhle vyrazit do Buchlovic? Leží kousek od Zlína, nabízí parádní cyklostezky i turistické trasy a uvidíte tady kulturní skvosty v podobě buchlovického barokního zámku či nikdy nedobytého hradu Buchlov ze 14. století.

Kde se ubytovat?

Jestliže chcete zůstat v centru dění, pak hledejte přímo ubytování v Buchlovicích. Najdete tady komfortní hotely i penziony s domácí kuchyní. Pár kroků od zámku jsou i restaurace s letním posezením na terase a výběrem čerstvých ryb a salátů. Nespornou výhodou okolí Buchlovic je celá řada příjemných značených tras pro kola, koloběžky i pěší, takže se během dne můžete přesunout třeba k jednomu z nejvýznamnějších poutních míst v Česku, k Velehradu, eventuálně navštívit sirnaté lázně či vyšlapat kopec až ke kapli svaté Barborky, kde leží ostatky dvou posledních majitelů hradu Buchlov. Zdejší atmosféra je jako dělaná právě na prodloužené letní pobyty!

Dovolená v Buchlovicích slibuje ale mnohem více. Kousek od Buchlovic leží Staré Město, kde najdete Baťův kanál a spoustu stánků přímo u vody, kde si pochutnáte na rybích specialitách a místní kuchyni. Pár kilometrů od Buchlovic, jež zvládnete i na kole, pak máte šanci vidět umělecký počin studentů z umělecké průmyslové školy, kteří tvoří z nepotřebného železa a šrotu úchvatné sochy. Na svém kontě mají celou zoo, pětimetrové sochy transformers a další významné objekty. Nedaleko kovozoo se nachází též letecké muzeum s možností prohlédnout si letadla, vrtulníky a další techniku.

Léto v Buchlovicích pro celou rodinu

Buchlovice mají co nabídnout malým i velkým cestovatelům, všem, koho zajímá kultura, historie, sport i zábava. Pro váš letní pobyt si můžete rezervovat dostupné ubytování na Hotel.cz, kde najdete i hotely se soukromým wellness či zahradou a skluzavkami pro děti.