Potěšení s adrenalinovým nábojem – otestujte seskoky padákem

Lety balónem

Jsou věci, po kterých toužíme, ale nikdy si je sami nekoupíme. Ve skrytu duše doufáme, že nás jimi jednou překvapí někdo z našich nejlepších přátel či rodiny. Nejedná se o finančně neúnosné dárky, spíš možná o takové, k jejichž pořízení sami nemáme odvahu. Také to tak cítíte? Dopřejte svým blízkým potěšení, na které budou vzpomínat celý život. S trochu nadsázky lze říci, že jim splníte modré z nebe.

Bezpečné tandemové seskoky

Každý den nám nad hlavou létají letadla, ukazujeme je malým dětem, a i dospělí se občas zasní a představují si, že letí kamsi na dovolenou. Se stejným zájmem pozorujeme parašutisty a ostatní akce, kdy člověk ztrácí pevnou půdu pod nohama. To, co je zážitkem pro pasivní pozorovatele, je teprve nepopsatelnou zkušeností pro samotného aktéra. Jedním z mnoha fascinujících lákadel je tandemový seskok. Dotyčný nemusí spoléhat jen sám na sebe, protože je veden profesionálním instruktorem. Za prožitek z volného pádu a následného plachtění vám bude obdarovaný hodně dlouho vděčný.

Zážitky pohledem z ptačí perspektivy

Jistou dávku adrenalinu představuje také let balónem. Můžete jej darovat třeba rodičům k Vánocům, nebo si jej užít společně s partnerem. Z ptačí perspektivy budete moci sledovat svět pod vámi i úchvatná panoramata. Letecký zážitek s balónem si smíte dopřát v některé z 20 lokalit v České republice, aniž byste se museli obávat možných komplikací v důsledku počasí, létá se totiž pouze za příznivých a bezpečných podmínek. Vyhlídkové lety nebo paragliding jsou rovněž zajímavou zkušeností, jak se přiblížit k oblakům a pocítit doposud nepoznanou sílu endorfinů. Možná, že některým z dárků namotivujete příbuzné třeba k získání pilotního průkazu!

Letecké zážitky mají mnoho podob, přičemž každá z nich má své příznivce. Zkuste tentokrát namísto klasických dárků překvapit aktivitou doprovázenou nevšední euforií. Splní-li dárkový poukaz svůj účel, odpadnou vám dosavadní starosti s vánočními či narozeninovými dilematy. Je ale docela možné, že vám přítel bude chtít vrátit „úder“ a aktivním účastníkem v bezpečnostním postroji budete příště vy sami.