Personální agentura jako spojovací most mezi zaměstnavatelem a pracovníkem

personální agentura

Hledáte práci či zaměstnance? Vypisujete jeden inzerát za druhým, a přesto se nikdo nehlásí? Nebo naopak vám chodí velké množství životopisů a vy se v tom ztrácíte? Toužíte po nějakém konkrétním místě, a i přesto že máte patřičné vzdělání, se vám nedaří správně oslovit vyvolené firmy? Pak požádejte o pomoc personální agenturu. Nedělá sice zázraky na počkání, ale dokáže spojit vhodnou firmu s perfektním zaměstnancem dřív, než by se našli na trhu práce oni sami.

Co získáte s pomocí personální agentury?

Oslovení agentury je pro vás prvním krokem k nesmírné úlevě. Asi se teď ptáte, jak to? Hledání nových zaměstnanců a kolegů je stres a výběrová řízení zabírají mnoho času. Navíc pokud nejste vybaveni dobrým pozorovacím talentem nebo kvůli jiným pracovním povinnostem jen lehce zanedbáte výběrové řízení, můžete vybrat špatně. To vše, zdlouhavé pročítání životopisů a s tím spojená administrativa najednou odpadne, protože to za vás udělá personální agentura. Toto delegování povinností vás však nezbavuje práva konečného rozhodnutí. Personální agentura Praha jen zúží výběr zaměstnanců na ty potencionálně nejlepší pro vás.

Vyřešte problém s nedostatkem zaměstnanců jednou provždy

Každá společnost během roku zažívá nějaké výkyvy, kdy odbyt prudce narůstá a opět klesá. Během nárůstu je potřeba do práce zapojit více zaměstnanců, které s největší pravděpodobností nemáme, protože bychom je celoročně neuživili. V tento moment (respektive o malou chvíli dřív, než se objem práce začne zvětšovat) je dobré opět oslovit personální agenturu a domluvit si s ní tzv. agenturní zaměstnávání. Tento model vám do budoucna vyřeší mnoho starostí.

Řekněme, že vlastníte firmu vyrábějící dětské hračky, váš odbyt se před Vánoci několikanásobně zvýší. I když vaši stálí zaměstnanci celý rok plnili normy, zásoby nestačí a vy potřebujete na dva měsíce navýšit počet pracovníků. Namísto zdlouhavého hledání brigádníků využijete služeb personální agentury, jejímž prostřednictvím získáte schopné pracovníky, kteří mají pracovní smlouvu sepsanou s agenturou. Dá se říct, že vy si zaměstnance jen dočasně pronajmete, ovšem poskytnete jim stejné podmínky jako mají vaši stálí zaměstnanci, smlouvu však uzavíráte s agenturou.