Pijete vodu i v zimě?

Voda je pro tělo nesmírně důležitá. Toto jste již jistě několikrát slyšeli. Proč tomu tak je? Je to z toho důvodu, že tělo je tvořeno ze 60 procent vodou, kterou různými způsoby odvádíme z těla ven a je nutné doplňovat její zásoby. Pravidelný pitný režim by se měl dodržovat i v chladných dnech, když hodně lidí nemá velký pocit žízně. V následujících řádcích se dozvíte pár rad, jak zařídit, abyste i v zimním období pili vodu skoro automaticky.

Nedostatek vody

To, že máte nedostatek vody poznáte většinou tak, že vás přepadnou bolesti hlavy nebo vaše pleť a pokožka nemusí vypadat úplně zdravě. Abyste se dobře cítili a nebyli unavení, ale v pohodě a dobré náladě, je důležitý přísun tekutin.

Ráno

Po ránu, když si dáte vodu s citronem, můžete se těšit na nastartování vašeho organismu. Takové nastartování vám také může dodat podobně i řasa chlorella, která vás dobije energií. Také když třeba do vody si přidáte kajanský pepř, můžete tím posílit svou imunitu a podpořit detoxikaci těla.

Během práce

Udělejte si v práci na sebe čas a před začátkem si do velkého džbánu nalijte vodu a dejte si za cíl, že během pracovní doby si ji nejméně dvakrát doplníte vodou. Pokud to tak nemůžete udělat, noste alespoň u sebe menší láhev s vodou, kterou si pravidelně doplňujte.  

Vhodné potraviny

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které jsou bohaté na obsah vodu. Patří sem například meloun, celer, či rajčata. Hodně těchto potravin obsahuje vysoké množství vody a prospěšných a zdravých látek, které obsahuje například také kolagen, jenž blahodárně působí na celkové zdraví pokožky, vlasů a nehtů.