Paruky patří k současným ženám a mužům

paruky z pravých vlasů

Paruky se používaly již v hodně dávné historii, prvně se o nich zmiňují zprávy ze starověkého Egypta. Vsadily na ně i jiné starověké kultury. Výrazně ovlivnily módu během 17. století, kdy probíhalo období renesančního manýrismu a baroka. 

Vlasové paruky z prvotřídních materiálů

Možná s hrůzou vzpomínáte na dobu, kdy si vaše maminky či babičky pořizovaly až děsivě vypadající paruky. Naštěstí tato doba nevzhledných modelů dávno skončila. Vy si můžete vybírat modely zhotovené z prvotřídních materiálů, navíc se technologie výroby paruk neustále mění k lepšímu. Vlastně je skoro opticky nerozeznáte od vlastních vlasů. Nijak vás nebudou omezovat, můžete v nich zmoknout, koupat se, sportovat. Potěší vás jejich lehkost a prodyšnost. Příčesky do vlasů a dámské paruky se řídí módními účesovými trendy. Každý si najde oblíbený střih a vyhovující barvu. K nejnovějším druhům náleží kombinace s tzv. „lace front“ materiálem, který dovede výborně napodobit vzhled přirozeného růstu vlasů v přední části nad čelem. Vlasy se tak mohou česat také dozadu. 

Paruky si nikdo nemusí vůbec všimnout

Dámy nosí paruky z různých důvodů, mohou toužit po změně vizáže, ale rovněž po nich sahají v době, kdy je zdravotní problém připravil o vlasy. Pozadu však nezůstávají ani muži, pořizují si nejrůznější tupé a pánské paruky. K dispozici jsou skutečně zajímavé účesy, kdy jednou lze vypadat jako rebel a jindy jako vážený majitel firmy. Od paruky z pravých vlasů očekávejte stylování účesů, zachování barvy a přirozenější vzhled. Ceny patří však k vyšším a musíte věnovat nějaký čas na údržbu. Jestliže si někdo všimne, že máte na hlavě paruku, pak ji nemáte správně nasazenou, dobře ošetřenou či jste si koupili laciný kus s nižší kvalitou. Před koupí si ji vždy vyzkoušejte, klidně sáhněte i po několika kouscích, než padne volba na jednu.