České ubytování v Rakousku – tipy

ubytování v rakousku

Rakousko se v posledních letech stalo oblíbeným střediskem českých turistů v každém ročním období. Milovníci přírody či zimního lyžování si přijdou na své snad v každém koutě této krásné země. Kde všude se čeští turisté mohou ubytovat jak v zimě, tak v létě? Jaké jsou Čechy oblíbené lokality?

Lyžování v Alpách je velmi oblíbenou zimní činností v rámci zasloužené dovolené nejen pro spoustu Čechů, ale pro lyžaře a snowboardisty z celé Evropy. Zimní sporty jsou čím dál tím víc populárním využitím volného času v období zimy pro rodiny s dětmi, kdy se však jazyková bariéra Čechů a Rakušanů projevuje nejvíc. V Alpách ovšem existuje množství penzionů s česky mluvícím personálem, s nímž se hravě domluví i děti.

Například Haus am Hirschberg, penzion, pod nějž spadají 3 apartmánové housy, se nachází přímo v srdci oblíbené alpské oblasti Ski Amadé, jednom z největších a nejmodernějších středisek Rakouska rozléhajícího se kousek od známého města Salzburg. Dalším ubytovacím střediskem s česky hovořícím personálem v této oblasti je například Pension Heidi nebo Apartmán Austria, v jehož blízkosti se nachází hned několik lyžařských center.

Prostředí Ski Amadé kromě možnosti zimního lyžování v Alpách poskytuje i krásnou a dokonalou dovolenou v létě. Kromě pěší a vysokohorské turistiky zdejší oblast nabízí například četné trasy pro cyklisty, via ferraty, treky, ale i mnohé využití pro vodní turistiku, rafting a podobně.

Kromě již zmíněné lyžařské oblasti Ski Amadé jsou Čechy oblíbenými lyžařskými místy například sjezdovky pod Dachsteinem, středisko Kreischberg nebo Nassfeld ležící na jihu Rakouska. V posledních letech se lyžování v rakouských Alpách stalo oblíbenou činností nejen pro Čechy, ale i obyvatele jiných evropských zemí.

lyžování v Alpách

Alpy však nejsou krásné jen v zimě, oblíbené jsou i pro mnohé Čechy v létě pro jejich krásu a četnost tras pro vysokohorské turisty. Nádherná krajina rakouských Alp skýtá nejen množství jezer, krásných památek či měst, ale také mnoho resortů nabízejících wellness a relax. Právě takové možnosti poskytuje ubytování v hotelovém stylu a s česky mluvícím personálem Landhaus Marlies ležící v Zell am See. Zdejší apartmány jsou zařízeny v kombinaci kamene a masivního dřeva.

Tyrolsko s moderním a oblíbeným apartmánem v Rakousku se v posledních letech stalo hojně navštěvovanou oblastí českými turisty nejen v čase zimního lyžování. Za zmínku tu stojí například výlet k největšímu tyrolskému vodopádu Stuinbenfall nebo prohlídka malebného městečka Kuffstein, které se rozprostírá na řece Inn.

Více tipů pro cestování nejen v rámci rakouských Alp nabízí webové stránky Webrangers.