Pojištění odpovědnosti vám může zachránit peněženku

ERGO pojišťovna

Život přináší nejrůznější situace, které nejsou vždycky příjemné. Malá nepozornost může způsobit velké škody, které, pokud budete jejich viníkem, významně nakousnou váš rozpočet. Je dobré být proti takovým situacím pojištěn. Za minimální peníze získáte plnohodnotnou ochranu v nenadálých situacích. 

Mně se to nemůže stát… 

Na téhle větě obvykle ztroskotá každý, kdo podcení všechny ty špatné náhody, které se občas prostě v životě vyskytnou. Stačí běžné občanské soužití, trochu akčnější děti nebo silvestrovská oslava, a situací, které mohou skončit poškozením cizího majetku je po ruce hned několik. I tak banální a běžná záležitost, jako je práce na zahradě, může přinést krušné chvilky. Stačí, když mechanismem zajedete dál, než je třeba, a skončíte v sousedovic plotě.  Škoda za několik set až tisíc korun je na světě, a pokud stojíte o zachování dobrých vztahů, rozhodně byste neměli hrát mrtvého brouka. 

Když omluva a koláč nestačí… 

Právě tohle je jedna ze situací, u kterých si za uzavření pojištění odpovědnosti za škodu poděkujete. Nejen, že vám zachrání korektní vztahy se sousedy, ale také výdaje spojené s uhrazením faktur za opravu plotu. Stačí nahlásit pojistnou událost, a o ostatní se postará pojišťovna. Likvidátor situaci posoudí, vyhodnotí, a pak vás vyrozumí o uznání, či neuznání pojistné události. S největší pravděpodobností však pojišťovna váš nárok uzná, a na vás pak bude už jen doložit doklady související s uhrazením škod. 

pojištění odpovědnosti za škodu

Výše plnění je individuální

K plnění přistupují jednotlivé pojišťovny individuálně. Některé vyžadují spoluúčast v procentuální výši a minimální sazbou, jiné, jako třeba ERGO pojišťovna, spoluúčast nevyžadují. V praxi to znamená, že při pojistné události vám proplatí náklady spojené se sanací škod v plné výši. Výhodou pojištění je také to, že se vztahuje nejen na pojištěného, ale také na členy jeho rodiny. 

Konkrétní výši pojistných poplatků zjistíte po stanovení výše pojistného plnění.