Jaký konopný olej se využívá nejčastěji?

konopný olej

Mezi přírodními léčivy nebo kosmetickými produkty bychom narazili na řadu zajímavých produktů. Za zmínku stojí zejména konopný olej, který je díky obsahu látky zvané kanabidiol (zkráceně CDB) zdraví prospěšný. I když by řada lidí mohla namítat, že využívání či distribuce konopí je nelegální, při extraktu látek z rostliny se extrahují všechny vyjma nebezpečné látky THC. Lze tedy konstatovat, že konopný olej neobsahuje takřka žádné množství psychoaktivního prvku THC, a tak stojí za vyzkoušení. 

Konopný olej, respektive účinky konopí jako takového se v léčitelství a medicíně využívají už od nepaměti. Prozraďme si však několik konkrétních využití konopného oleje, aby člověk získal alespoň představu o tom, jaké účinky přináší. 

Konopný olej se využívá při bolestech i úzkosti

CBD olej nebo zkrátka jen konopný olej bývá velice často využíván při bolestech a úzkostech. Umí dokonce utlumit i problémy se spánkem, které sužují celou řadu z nás. Pokud trpíte bolestmi nebo úzkostmi, případně stresem, olej zakomponujte do svého života hlavně ráno. Jestliže po něm chcete, aby vám pomohl s nekvalitním a špatným spánkem, stane se součástí vašeho dne až během večera. 

Konopný olej dává do pořádku pleť i vlasy

Konopný olej se velice často využívá v kosmetickém průmyslu, jelikož umí podpořit nejen růst vlasů a nehtů, ale také dává do pořádku naši pleť. Často se tak tento typ oleje využívá jako hydratační krém, snižuje totiž suchost pokožky. To dokonce prokázaly nedávno prováděné studie, které navíc zmínily, že má i antioxidační a protizánětlivé účinky, jež mohou zabraňovat rychlému stárnutí pokožky.