Goji dokazuje, že návrat k přírodě je na vzestupu

goji kustovnice čínská

Snad denně může každý z nás pozorovat nepříjemné trendy moderní uspěchané doby. Stále se zrychlující životní tempo, větší stres, nároky kladené společností na člověka, přednost honby za výsledky před kvalitním odpočinkem, nedostatek spánku… Někdy si možná až krutě uvědomujeme, že toto už nejsou jen informace a hrozby, které se na nás valí z televize a novinových článků. Možná si uvědomujeme, že toto je naprosto běžnou a samozřejmou součástí našeho každodenního života.

Často přemýšlíme, jak zmírnit následky, které na našich tělech a organismech dnešní doba zanechává… Snad právě proto, že si uvědomujeme, jak moc je naše životní tempo zběsilé, tím více máme tendence se vracet zpět ke kořenům. A k přírodě. A to v mnoha ohledech. Jedním z nich je péče o vlastní zdraví. A tak začínáme opět, jako již naše babičky, sahat po prostředcích přírodní léčby.

GOJI jako všelék

Jedním z ověřených a stále časteji využívaných prostředků je kustovnice čínská neboli Goji. Už v 5 000 let staré čínské medicíně jsou plody kustovnice čínské označovány jako elixír mládí, dlouhověkosti, zdraví a krásy. Goji obsahuje velké množství vitamínů, stopových prvků, aminokyselin a látek příznivě působících na naše zdraví a obranyschopnost. Kustovnice čínská dokáže působit jako účinná dlouhodobá prevence před řadou neduhů. Postačí už jedna hrst plodů Goji denně.

Konzumovat můžeme buď plody Goji jako takové, například v jogurtu, müsli, nebo je můžete přidat do svého oblíbeného koláče. V obchodech už najdeme také například džus z Goji získaný lisováním šťávy z čerstvých plodů. Stačí si jen vybrat variantu, která pomůže našemu tělu zdravě a kvalitně žít.

Nekupujte zajíce v pytli

A až si půjdete tyto zázračné plody koupit, vybírejte pečlivě, kde si je pořídíte. Ne všude je Goji prodáváno v dobré kvalitě, skladováno ve vhodných podmínkách a ne všude dostane takovou péči, kterou si před odesláním zákazníkovi zaslouží. Inspirací mohou být například stránky evropského distributora Goji.