4 tipy, jak trávit volný čas s dětmi o prázdninách

volný čas s dětmi

Děti se konečně dočkaly dlouho očekávaných dvou měsíců volna, vy se zase určitě těšíte, až s vašimi ratolestmi vyrazíte na dovolenou. Zatímco rodič se zabaví například čtením knížky, dítě ne a je třeba pro něj připravit program. Máme pro vás hned 4 tipy na zábavné aktivity, které si s dětmi užijete za krásného i deštivého počasí!

  1. Udělejte si deník, sledujte a bavte se!

Žádné rodině by neměl chybět prázdninový deník. Kupte si sešit a společně s dětmi si do něj zapisujte všechny prázdninové zážitky. Berte ho všude s sebou. Pokud vyrazíte na túru, nechte děti, aby do deníku zakreslovaly cestu. Lepte do něj pohledy, vstupenky a také fotografie. Děti budou mít zábavu, zprávy do deníku mohou psát třeba každý večer. Společně si vytvoříte památku na báječné prázdniny.

  1. Hřiště jako jistota

Určitě i u vás přijde den, kdy se budete cítit unavená, ale vaše děti budou naopak hýřit energií. V takových případech pomůže nový web www.venkazdyden.cz. Nachází se na něm mapa, která představuje dětská hřiště po celé České republice. Nejbližší dětské hřiště najdete podle mapy, nebo stačí zadat název města či obce.

  1. Parádní hra na celý den

Vaše děti budou nadšené, když jim připravíte zábavné hledání pokladu. Tato hra vyžaduje přípravu. Je nutné, aby jeden dospělý vyrazil na trasu den předem, aby někde ukryl podklad. Druhý den se společně vydáte na výlet, jehož cílem bude najít poklad. Děti motivujte například povídáním o lesních skřítcích, kteří ukrývají v lese poklady apod.

  1. Společné vodní hrátky

Asi nejlepší způsob, jak děti „utahat“, je koupání. Vyrazte s nimi k vodě. Je jedno, jestli to bude mořská pláž, aquapark nebo řeka. Koupání jako takové ale děti brzy omrzí. Připravte se na to a pořiďte dětem nějaké vodní hračky. Určitě je bude bavit, pokud nakoupíte balónky a pustíte se do vodní bitvy! Nezapomeňte na bezpečnost, pokud jste u vody, musíte mít děti neustále pod dohledem! Oblíbenými kratochvílemi u vody je také lovení puku či hra „sirka“. Ulomte malý kousek klacíčku. Postavte se do vody a „sirku“ potopte nebo hoďte někam do vody. Kdo ji první najde, vyhrává.