Řecko, země tisíce ostrovů

Řecko

Různorodá krajina, v níž horské masívy s divokými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi a průzračně lesklým mořem, okouzlí každého návštěvníka stejně, jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel. Země, která je pro Čechy po mnoho let jednou z nejoblíbenějších destinací pro trávení dovolené, nabízí celou řadu míst s bohatou historií, ale i luxusní hotely s relaxačními aktivitami. K pevninské části země patří i několik velkých ostrovů a stovky ostrůvků menších. Zatímco dříve byla nejvíce vyhledávaná hlavní turistická střediska, jako jsou Athény, Kréta nebo Rhodos, dnes jsou stále častěji upřednostňovány méně rušné lokality, a to především rodinami s dětmi.

Řecko sehrálo významnou roli ve vývoji lidstva a značně ovlivnilo řadu kultur, zejména tu římskou. I když je většina výtvorů starověké civilizace poničená, země stále nabízí nezapomenutelné pohledy na krásy antické architektury. Tato přímořská země ve světě proslula také kuchyní, pro kterou jsou typické aromatická vůně koření a zdravé pokrmy s využitím zeleniny. Zájezdy do Řecka patří stále k velmi oblíbeným, což dokazují i každodenní davy turistů. Země nabízí kromě historického a kulturního dědictví také přírodní krásy, a to jak na pevnině, tak i pod hladinou moře. Přírodní úkazy jsou v Řecku k vidění doslova na každém rohu, a tak nemusíte pro objevování jeho krásy chodit daleko.

Za krásami levně a chytře

Koupi last minute Řecko jistě uvítá každý, kdo chce ušetřit nějaké peníze a datum dovolené nebo zájezdu pro něj nepředstavuje hlavní roli. Last minute představuje plnohodnotnou dovolenou, na které můžete ušetřit i více jak 30 % z původní ceny. Obvykle se jedná o uvolnění rezervace jiným zákazníkem na poslední chvíli. Těm, kteří naopak plánují dovolenou dopředu, nabízejí cestovní kanceláře first minute Řecko, díky čemuž získáte větší možnost volby destinací a hotelů spolu s výhodnou cenovou nabídkou.