Naučte se šít

sewing-machine-315382_1280

Šití je velmi kreativní a současně mimořádně praktický koníček. Chce to jen trochu cviku a sama si doma hravě ušijete originální outfit a přitom ještě stihnete opravit dírky na oblečení všech členů vaší rodiny. Aby tomu tak skutečně bylo, potřebujete spolehlivého společníka v podobě šicího stroje. Slovo spolehlivý nepoužíváme náhodou: Kvalita šicího stroje musí být na prvním místě. Podle čeho ideální stroj vybrat?

Funkce musí odpovídat vašim potřebám

Dávno jsou pryč doby, když šicí stroje uměly jen několik základních stehů. Moderní šicí stroje dokáží vytvořit i desítky různých stehů, poradí si obšitím knoflíkové dírky, automaticky si navléknou nit apod. Některé dokonce umí i speciální patchworkové stehy či je možné s nimi vyšívat. První, co musíte při výběru zvážit, jsou proto funkce šicího stroje. Určitě doporučujeme nedržet se při zemi. Cenové rozdíly mezi stroji, které mají 30 a 60 programů nejsou nijak markantní. Výběrem stroje s méně funkcemi byste zbytečně omezovala sama sebe.

Při výběru se věnujte konstrukci. Ta musí být robustní, aby stroj pevně držel na místě. Důležité je, aby měl dostatečně velkou pracovní plochu. Je vždy lepší, pokud má stroj zabudované osvětlení. Šikovným pomocníkem je stroj, který má LCD displej. S ním máte vždy přehled, jaký program momentálně používáte.

Je lepší vsadit na osvědčenou kvalitu

Při výběru stroje se určitě neřiďte cenou. Uvědomte si, že kupujete věc, která by vám měla perfektně sloužit řadu let. Dobrá zpráva je, že šicí stroje pro domácí použití, které jsou ovšem vybaveny mnoha funkcemi, je možné sehnat za velmi slušnou cenu, a to u jednoho z nejlepších výrobců – značky Brother. Šicí technika Brother má dlouholetou tradici a její šicí stroje jsou velmi oblíbené i u profesionálů. Předností strojů je velké množství funkcí, robustní konstrukce a také líbivý design. Například šicí stroj Brother BQ2500 s 25 programy je možné koupit za 3 281 Kč bez DPH!