Motorka není jen záležitost pro tvrdé mužské

image

Pořídila jste si jednostopé vozidlo a nemůžete se dočkat, až vyrazíte na cesty? Ještě předtím ale budete muset investovat do základní výbavy, která vám může v kritické situaci zachránit život. Alfou a omegou je vhodně zvolená přilba. Ta je z hlediska bezpečnosti vůbec nejdůležitější, dokonce ještě více než motooblečení. Pro nezkušeného motorkáře však může být výběr poněkud složitý – vyznat se v širokém spektru typů opravdu není tak snadné. Budete-li se však řídit následujícími tipy, určitě při nákupu nešlápnete vedle.

Při výběru moto přilby hraje hlavní roli typ motorky (např. cestovní, enduro…) a kvalita. Tu určují certifikace dle přísných norem EU a atesty renomovaných nezávislých zkušeben.

Pro majitele skútrů a chopperů jsou vhodné otevřené přílby, na cestovní motorce využijete uzavřenou integrálku. V případě otevřené přilby dostanete na výběr mezi modely s plexisklem a bez něj. Vyberete-li si moto přilbu bez plexiskla, musíte při jízdě ze zákona nosit brýle.

Přilby na motorku se liší také ve výbavě. Komfort, který přilba poskytuje, nepodceňujte a zaměřte se na následující prvky:

integrovaná clona (ochrání vás proti zapadajícími slunci, dá se oddělat)
kvalitní ventilace (přilba je příjemná a zároveň dobře těsní)
moderní zapínání pásku (v současné době jsou starší D-kroužky vytlačovány ráčnovými systémy a rychlopřezkami)
příprava pro instalaci intercomu
Jak je to s materiály?

Použitý materiál ovlivňuje hmotnost a odolnost přilby. V podstatě dostanete na výběr mezi termoplastovými modely, kompozitovými skořepinami a karbonovými přilbami. Pro malé motorky jsou dostačující lehké a levné termoplastové přilby, nicméně kompozitové a karbonové přilby poskytují ještě větší míru ochrany.

Na závěr jsme si nechali tip na konkrétní značku. Moto přilby MBW snoubí špičkovou kvalitu a úžasný design. V nabídce českého prodejce najdete modely s decentní i nápadnou grafikou, a to na všechny typy motocyklů. Budete jezdit bezpečně a zároveň stylově – to zní dobře, nebo ne? S výběrem vám zkušený prodejce rád poradí!