Kam na luxusní dovolenou?

image

Stále přemýšlíte nad tím, kam vyrazit na dovolenou? Toužíte-li po exotice, ale na druhou stranu nechcete cestovat přes půl světa, přidejte na svůj seznam ideálních destinací Kalábrii. Kraj na jihu Itálie nabízí čarokrásné písčité pláže, křišťálově čisté moře a dechberoucí scenérie skalnatých útesů. A najdou se i další důvody, proč se vydat právě do této středomořské destinace! Exotická dovolená totiž nemusí být nedosažitelná. 

K nejatraktivnějším nabídkám patří exotická dovolená v Kalábrii od cestovní kanceláře Monoi. Co byste řekla na ubytování v soukromé residenci Esperia, která se nachází při pobřeží Capo Vaticano – v blízkosti malého nenápadného mysu v Tyrhénském moři? Ubytování se nachází přímo u pláže a obklopuje ho divoká, ale i navzdory tomu hamronická scenérie skal a jeskyní. Horizont přímo vybízí k meditaci nad půvabnou krajinou Liparských ostrovů a Sicílie.

Rezidence Esperia není v nabídce CK Monoi náhodou. Nachází se v přijatelné vzdálenosti od letiště Lamezia Terme (cca 70 km) a jen 10 km od městečka Tropea – vyhlášené „perly Středomoří“, která patří k nejnavštěvovanějším městům v oblasti. K dominantám města patří normanská katedrála z 11. století a kostel sv. Marie na vrcholku skalnatého útesu. Za zmínku však stojí i ostatní církevní stavby, které utváří zdejší unikátní atmosféru.

Město Tropea není ani zdaleka jediný turistický cíl. Necelých 80 km od residence leží historicky zajímavé lázeňské město Scilia a nedaleký národní park Parco Nazionale dell’Aspromonte. Další možností jsou výlety po liparském souostroví, které tvoří sedm obydlených a deset neobydlených ostrůvků. A až vás toulky po jihu Itálie přestanou bavit, odpočinete si při grilování na pláži u rezidence.

Luxusní dovolená v Itálii může mít mnoho podob, ale skutečný luxus a exotiku zažijete jen ve vybraných lokalitách. Vydáte-li se do Kalábrie, rozhodně nebudete litovat. Pobřeží Capo Vaticano je jako stvořené pro poklidnou rodinnou dovolenou i líbánky.