Móda na kole: Jak vypadat stylově i s helmou

helmy na kolo

Cyklistika je v Česku velmi populární mezi muži i ženami, avšak zatímco muži obvykle řeší spíš kolo, ženám jde častokrát hlavně o to, jak v sedle vypadají. Kolikrát kvůli tomu dokonce odmítají nosit helmu, protože by jim poničila účes. Jste na tom stejně?

Nejdříve pár slov k helmám, protože ty mohou skutečně zachraňovat životy. Kdo nechce nosit helmu kvůli tomu, že by v ní špatně vypadal, ten by se měl podívat na kvalitní helmy na kolo Uvex či helmy jiné značky, které si na jejich designu dávají opravdu záležet. Tyto helmy jsou sice možná o něco dražší, ale na hlavě vypadají opravdu pěkně. A zničený účes? Pod helmu se perfektně hodí cop.

Sportovní dojem podtrhnou i brýle

Teprve s helmou budete působit jako sportovkyně. Opravdoví, i ti profesionální, sportovci totiž bezpečnost neberou na lehkou váhu. Podle toho, zda cyklistka má, či nemá helmu, se hned pozná, zda je srdcem a duší sportovkyně, nebo vyjede na kolo dvakrát za rok. Jaký chcete vy udělat dojem?

Pokud sportovní, doplňte helmu ještě o cyklistické brýle Uvex Blaze či jiný sportovní model. Poskytnou ochranu proti UV záření a také před otravným hmyzem.

Co si obléknout na kolo?

Stylově se dá obléknout i za pár stovek korun, není nutné kupovat dres za tisíce.

Dražší volba: Sportovní look nejlépe doplní cyklistický dres. I když jezdíte jen občas, určitě se do něj vyplatí investovat, vydrží dlouhé roky. Znáte kola Cannondale? Tato značka vyrábí i špičkové cyklodresy.

Tip: Budete-li chtít do cyklistiky vložit více peněz, dobrou investicí je ještě lehká cyklistická bunda proti dešti.

Levná varianta: Cenově dostupnější variantou stylového cyklistického outfitu pak jsou úzké šortky a k nim tričko sportovního střihu. Cyklistické šortky se v posledních letech dostaly i do klasických módních řetězců, můžete se zkusit podívat tam.

A hlavně, nezapomeňte na tu helmu! Ať už jedete na padesátikilometrovou vyjížďku, nebo na druhý konec města. Helmu si totiž nasadíte za 10 sekund, z těžkého zranění se můžete léčit celé měsíce, nebo dokonce doživotně.