Kolagen jako elixír mládí. Co konkrétně umí?

Kolagen

Pružnost a pevnost pokožky se s přibývajícím věkem pomalu vytrácí. Pokud ale budeme pravidelně dodávat tělu kolagen, prospějeme tak nejen naší pleti, ale také kloubům, vlasům a svalům. co kolagen dokáže?  

Jedno procento ročně

Když je nám 25 let, začne pomalu klesat produkce kolagenu. Každý rok se tak našemu tělu dostane o jedno procento této potřebné látky méně než rok předchozí. Začínáme pociťovat první vrásky, padají nám vlasy, nehty ztrácejí svůj lesk a pevnost. Když se ale zaměříme na to, abychom pravidelně konzumovali elixír mládí, tento úbytek se nás týkat nebude. Organismus bude dostatečně vyživen a kolagen bude spotřebovávat z tohoto přírodního doplňku stravy. 

Pružná pleť

Kolagen je látka, která je zodpovědná za krásnou mladistvou pleť. Kdo by si nepřál mít pružnou pokožku, která doslova září zdravím. Právě kolagen je látka zajišťující výbornou pružnost kůže a její odolnost. Existuje přitom několik druhů kolagenů, které můžeme získat. Hovězí a vepřový mají sice dobré výsledky, ale mořský kolagen se vstřebává ze všech nejlépe. Účinky kolagenu jsou tak viditelné velmi rychle. 

Rychlejší růst a zdraví vlasů

Mořský kolagen se vyznačuje i tím, že obsahuje malé molekuly. Ty se umí dostat až ke kořínkům vlasů. Zde vyživují vlasový váček, díky čemuž jsou poté vlasy zdravější a pevnější. Pravidelné užívání kolagenu přispívá k rychlejšímu růstu vlasů. 

Výživa a zpevnění nehtů

Kdo by si nepřál pevné nehty, které mají zdravý a reprezentativní vzhled? Právě mořský kolagen se díky své výborné vstřebatelnosti stává doplňkem stravy, který dokáže vyživit a zpevnit naše nehty. Ty jsou díky přírodnímu obsahu zinku a vysoké míře kolagenu pevné a rostou přirozenou rychlostí. Nehty nejsou lámavé a netřepí se. 

Kolagen má vliv na naši pokožku, vlasy, nehty i klouby. Stává se přirozeným zdrojem výživy pro naše tělo. Ne nadarmo je mořský kolagen považován za elixír mládí.