Míříte na večírek? Volte správné šaty, které vám budou lichotit

woman

Ať už je před vámi jakýkoli večírek, měli byste se obléknout dle vaší postavy. Co postava, to trochu jiný střih šatů. Velmi často se stává, že žena volí ne zrovna ideální model, který jí jenom zvýrazňuje její nedokonalosti. A v takovém případě už to ani nezachrání dobře sladěná dámská kabelka, která měla za úkol posunout look na jinou úroveň. Jaké šaty tedy zvolit, ať už máte postavu typu jablka nebo jste „majitelkou” spíše figury ve tvaru hrušky?

Pokud máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin

V případě, že máte úzký pas, ale zato větší poprsí a větší zadeček, měli byste se snažit zdůraznit vaši přednost, kterou zmiňovaný vosí pas je. Zaměřte se na takové střihy šatů, které pas dostanou do popředí čili ideální jsou kupříkladu zavinovací nebo áčkové sukně či šaty. 

Nezapomínejte na to, že můžete být otevřené také efektivním materiálům, které vám nijak neublíží, právě naopak.

Pokud máte postavu ve tvaru hrušky

Jestliže máte úzkou vrchní část těla, ale zato dolní část spíše výraznější, máte postavu hrušky. A i když můžete v takovém případě vytáhnout i stahovací kalhotky, přesto je klíčové opět volit správný střih šatů. 

I v tomto případě můžete sáhnout po zavinovacích šatech, které zahalí spodní část těla a které zdůrazní váš pas. To ostatně bude vaším úkolem – zdůraznit tuto část těla a dát důraz na vaše ploché bříško. 

Pokud máte postavu ve tvaru jablka

Velmi často se však setkáváme také s ženami, které mají postavu ve tvaru jablka. Jinými slovy jsou to ženy, které mají štíhlé nohy, ale trochu výraznější, větší bříško. Potřebují tedy upoutat pozornost právě na svou přednost, kterou jsou dolní končetiny. 

I proto hledáme takové modely, které odpoutají pozornost od bříška a naopak pokladou důraz na nohy. Řešením jsou modely s uzly, případně s páskem, který lehce naznačí pas a žena tak nebude působit jako kulička.