Hurá na jarní dovolenou. Liptovský Mikuláš vás už čeká!

liptov

Cítíte, že potřebujete trochu vypnout, a nechce se vám čekat až na léto? Preferujete méně lidí a předsezónní ceny? Pokud si chcete užít krásnou jarní dovolenou, vydejte se na Slovensko. Je to kousek, ceny jsou přijatelné, a budete se tu cítit jako doma.

Slovenské hory jsou jako stvořené pro toho, kdo si rád dá do těla. Na jaře jsou nejkrásnější, a tak si je oblíbili i méně aktivní pěší turisté. Jedním z ideálních míst pro ubytování na Slovensku je Liptovský Mikuláš. 

Liptovský Mikuláš – místo, kde si každý vybere to své

Hotely v Liptovském Mikuláši ocení nejen dospělí, ale také děti. Spoustu malých apartmánů i velkých hotelů nabízí využití také pro ně, a kdyby to náhodou nestačilo, každé dítě ocení nedalekou Tatralandii nebo místní ZOO.

Liptovský Mikuláš má krásné historické centrum s náměstím lemovaným měšťanskými domy. Turisté tu obdivují také moderní fontánu Metamorfózy. Nedaleko města vás přivítá vodní nádrž Liptovská Mara, po které se můžete vypravit třeba na vyhlídkovou plavbu. Pokud si ale budete chtít zaplavat a nepatříte zrovna mezi otužilce, je možné i během jarních měsíců navštívit městský krytý bazén.

Město obklopené horami

Liptovský Mikuláš je usazený mezi samými kopci. Snadno se odsud dostanete do Vysokých i Nízkých Tater. Nejjednodušší způsob, jak se do Nízkých Tater vydat, je zajet do 3 km vzdáleného střediska Jasná v Demanovské dolině. Až tu budete, nevynechejte návštěvu dvou významných jeskyň. Demanovská jeskyně Svobody a Demanovská ledová jeskyně rozhodně stojí za návštěvu.

Jestli vás lákají jen vysoké hory, můžete se zaměřit jen na hotely ve Vysokých Tatrách. Nabídka je i tady opravdu veliká a vybírat můžete mezi velkými wellness hotely i malými apartmány. 

Při plánování své dovolené vždy hledejte hotely a ubytování na Hotely.cz. Zajistíte si díky tomu nezapomenutelné zážitky.