Kdo naučí mé dítě lyžovat?

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ač většina z nás nemá ještě myšlenky na zimu, přibližně za dva měsíce už můžeme očekávat první sněhovou nadílku. S ní také přichází první zimní radovánky. Zimu sice obvykle nemusíme, ale pokud čas trávíme na horách, je to naprosto něco jiného. Minulá zima moc lyžařům, běžkařům, snowboardistům a všem milovníkům zimních sportů nepřála. Sníh byl zřídka kde a nepanovaly ani takové mrazy, jež by umožňovaly na horách umělé zasněžování, díky kterému by sníh nějaký ten čas vydržel. Té pravé zimy v tom správném slova smyslu jsme se nedočkali, jenže letos jsou předpovědi zcela jiné. Zima má být krutá a očekávat tedy můžeme i sníh.

Jak naučíte vaše dítě lyžovat?

Máte doma dítě, u kterého jste již loni uvažovali, že se mohlo naučit lyžovat, jenže, jak už bylo řešeno, sněhu moc nebylo? Letos snad prostor pro lyžování bude, proto i vy můžete pouvažovat, zda už i vaší ratolesti nasadíte lyžáky a lyže. Naučit malé dítě lyžovat není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Ač jsou mnozí rodiče zdatní lyžaři, přece jen nemusí mít schopnosti instruktora, který zvládá základní technické triky lyžování. Naučit vašeho potomka lyžovat svépomocí představuje jistou alternativu, za kterou nemusíte prakticky kromě vybavení nic platit, nicméně nemusí mít takový efekt jako lyžařská škola pro děti, stejně tak jako lyžařská škola pro dospělé, která se přesně na tuto činnost specializuje.

Proč je lepší využít služeb lyžařské školy?

I když si myslíte, že vaše dítě zvládnete naučit lyžovat a bude to hračka, tak či onak musíte mít pevné nervy a zkušenosti, aby se váš potomek nezranil. Dcerka nebo syn vás nemusí tolik respektovat, poslouchat, jako instruktora v lyžařské škole a chybí kolektiv dalších mrňat, jež by jej motivoval a posunoval dál. Lyžařská škola je připravena naučit i tohoto vašeho potomka správně a bezpečně lyžovat, pod dohledem profesionálních lyžařských instruktorů.

Lyžařská škola pro děti

Ideálním věkem, kdy začít, jsou 3-4 roky. Od tohoto věku lyžařské školy děti přijímají. Stejně tak jako v lyžařské škole Ski centrum Šafář, kde můžete zvolit individuální nebo skupinovou výuku. Lyžařská škola pro děti probíhá na uzavřeném a bezpečném prostoru, kde je k dispozici provázkový vlek. Týdenní program je nabitý nejrůznějšími aktivity, které mají vést k jedinému cíli – naučit děti lyžovat hravou a zábavnou formou. Proto se při výuce využívají pohádkové postavičky, zvířátka a průjezdy, které se nachází na vyhrazeném lyžařském hřišti. Stačí jen 55 minut denně po dobu 7 dnů a pokrok bude velmi znát. Příště už budete moci s vašim dítkem vyrazit lyžovat, neboť bude znát základy, ve kterých se bude dále zdokonalovat. Ještě je potřeba zmínit, že vždy na závěr kurzu se konají závody pro děti i dospělé, což je jistě bude bavit. Za účast a své výkony obdrží každé dítě diplom a sladké překvapení.

Ski centrum Šafář nabízí svým návštěvníkům nejen lyžařskou školu, ale také půjčovnu vybavení a ubytování. Jedná se o komplex, který se nachází v Jánských Lázních v Krkonoších, kde jsou v zimě pro lyžování vhodné podmínky. Více informací můžete získat na stránkách www.skicentrumsafar.cz.