Je vaše dítě vidět na 200m? Ne? Začněte s tím něco dělat!

822-fotka3

Pro každého rodiče musí být bezpečnost jeho dítěte na prvním místě. U dětí ale nemůžeme být neustále. Cesta do školy, na kroužek i chvíle, kdy dítě pustíte ven, aby si šlo hrát s kamarády, jsou hodně rizikové situace hlavně za snížené viditelnosti, když je tma, mlha či se stmívá. Stačí chvilka nepozornosti, vaše dítě vběhne na silnici, řidič není schopen včas zareagovat…

Chraňte ho!

Jednoduchým způsobem, jak zvýšit bezpečnost dítěte za snížené viditelnosti, je obléknout ho do reflexní vesty či ho vybavit jinými reflexními prvky. Proč? Testy Besip (koordinační subjekt bezpečnosti silničního provozu v ČR) jasně ukázaly, že díky reflexním materiálům se výrazně zvyšuje viditelnost osoby, která je nosí.

Pro srovnání: Pokud je osoba oblečena do modré barvy, je viditelnost pouhých 18 m. Ve žluté barvě je osoba vidět na vzdálenost 37 m, v bílé řidič zpozoruje objekt na cca 55 m. Pokud má oblečení reflexní prvky, zvyšuje se viditelnost až na 200 m. Tato vzdálenost je dostatečná k tomu, aby mohl řidič včas reagovat a zabránit tragické nehodě.

Kam s nimi?

Nejlepším řešením zejména pro malé děti jsou reflexní vesty, protože mají velkou plochu, kterou řidič snadno zpozoruje. Na trhu jsou i vesty s dětskými motivy, dětem se líbí. Aktuálně je nabízí obchod altima.cz, a to ve dvou variantách – klasický střih vesty nebo reflexní vesta navlékací přes hlavu. Vesty zdobí roztomilé obrázky zvířátek a stojí pouze 107, 69 Kč.

Pokud máte starší dítě, které vestu odmítá nosit, nabízí se jiné řešení. V obchodě mají také nažehlovací nebo našívací pásky, kšiltovky, taháčky na zip a klíčenky. V případě doplňků je důležité, aby byly na dobře viditelném místě. Pásky patří například na konce rukávů, na batoh apod. Koupíte zde i nažehlovací obrázky například smajlíka, fotbalový míč, dinosaura, letadlo aj.