V Rakousku do českého penzionu

austria-994255_960_720

Děti mají jarní prázdniny, a tak jsme si s manželem vzali na pondělí a úterý dovolenou a vydali se užít si pořádný sníh. V Česku se ho letos už nejspíš nedočkáme, a tak jsme zkusili štěstí za hranicemi. Moc zkušeností se zahraniční lyžovačkou nemáme, bojíme se jezdit za hranice hlavně kvůli jazykové bariéře. Ale pak jsme se doslechli o rakouském penzionu s českým personálem, a tak jsme to zkusili.

Vše potřebné pro cestování do Rakouska jsme se dozvěděli na webových stránkách ubytování Nassfeld. Mají tam moc pěkně rozepsané, jak rezervovat apartmán, kde koupit rakouskou dálniční známku a jak se do Nassfeldu vůbec dostat.

Apartmán jsme si vybrali a rezervovali přes internet. Vybírali jsme podle ceny a vzhledu, zvolili jsme středně drahý klidný apartmán Trogkofel s orientací k řece. V budově byla lyžárna s vysoušeči bot, stojany na lyže, regály na boty. Náš apartmán pro čtyři osoby měl obývací pokoj spojený s kuchyní, ložnici a koupelnu s WC. Varujeme vás však dopředu, že najít volný apartmán v Nassfeldu, je v současnou lyžařskou sezónu téměř nemožné. Doporučuji rezervovat hodně dopředu.

A kde že vlastně apartmány Nassfeld jsou? Pořídili jsme si rakouskou dálniční známku (10-denní za € 8,70), a tak jsme jeli většinu cesty po dálnici. Přes Rozvadov, Mnichov, Salzbur až do Tröpolachu k italským hranicím. Detailní cesta je opět hezky popsaná na webu.

Parádní sjezdovky i personál

Domluvit se v hotelu byla hračka, personál byl příjemný a dalo se jich zeptat na cokoliv. Jelikož jsme byli ve středisku poprvé, poptali jsme se, kde se nejlépe lyžuje, kam se jít podívat, kolik kde co stojí a jak to tu vůbec chodí.

V centru se nachází 110 km sjezdovek a 38 moderních lanovek. Jeli jsme sem za sjezdovým lyžováním, ale kdybychom měli více času, určitě bychom vyzkoušeli i běžky, brusle, sáňky a jiné zimní sportovní aktivity. V Nassfeldu to prostě žije a ceny jsou pro české návštěvníky přijatelné. Děti byly nadšené fun parkem a snowparkem, my s manželem jsme ocenili Saunahaus. V samoobslužném baru tam měli české točené pivo! Stejně tak nás překvapily české programy v televizi na pokoji. Teď se jen nemůžeme dohodnout, jestli se tam vrátíme až za rok nebo na letní dovolenou. Pro věrné zákazníky mají slevy.