Jak vyřešit nechutenství u psa

masové konzervy pro psy

Psům udělá radost každá dobrota. Když najednou přestanou žrát, musí za tím být něco vážnějšího. O nechutenství se hovoří, jestliže celý den a noc nic nesní. To však může trvat i několik dní. Nejzávažnější potíže nastávají u štěňat do šesti měsíců věku.

Zkuste sami vypátrat příčinu náhlé nechuti

Pokud pes nežere, nemusí to vždy znamenat, že ho trápí žaludek. Mezi důvody najdete nejen fyzické, ale také psychické příčiny. Určitě veterináři hodně pomůžete, když zapátráte po důvodu. Například se váš čtyřnohý přítel mohl pohybovat v cizím prostředí, kam jste ho odložili na dobu vaší dovolené v zahraničí. Mohlo k tomu dojít i kvůli změně krmiva. Obvyklé masové konzervy pro psy jste nedávno vyměnili za jiné, ale miláček ohrnuje čumák. Na lepší si určitě brzy přivykne. U citlivějších psů ke změnám přistupujte opatrně a nejlépe ke starému přimíchávejte postupně nové krmivo, až dojde ke kompletní výměně.

Vybírejte jim jenom kvalitní krmivo, aby zbytečně nevznikaly zdravotní potíže. Masové konzervy Max se vyrábějí ze stoprocentního masa s různými příchutěmi. Vyplatí se je obměňovat. Jednou dopřejte pejskovi kuře a libovou hovězí svalovinu, podruhé celé ryby, jindy zase lososa, zvěřinu, libové hovězí kostky a vepřovou svalovinu.

Bolesti zubů a jiná trápení

Koupit chutnější konzervy pro psy patří k těm nejmenším úkolům. Horší situace vás čeká, když pejska trápí také zvracení, velké slinění, průjem, zánět dásní a bolest zubů. Po dvou dnech bez přijímání potravy navštivte vašeho veterináře, aby objasnil, co za tím přesně stojí. Následně mu předepíše analgetika pro úlevu od bolesti, čímž se mu částečně vrátí chuť. Onemocnění žaludku, záněty a jiné problémy se zažívacím traktem se pak řeší po podrobném vyšetření. V praxi se lze setkat se psí anorexií, kdy ze dne na den přestane jíst, i když dříve se tak nikdy nestalo.