Jak vybrat ten správný kolagen?

kolagen

Naše tělo je plné vitaminů a minerálních látek, díky kterým funguje tak, jak má. Bohužel mnohé látky se z těla během plynoucích let vytrácí, což se projevuje na našem zdravotním stavu nebo na našem vzhledu. K vytrácejícím se látkám patří mimo jiné také kolagen, který se vytrácí zhruba po pětadvacátém, třicátém roce života. Možná si říkáte, že ho k životu nepotřebujete, ale pravda je taková, že právě kolagen stojí za pružností vaší pokožky a za skvělou formou vašich vlasů a nehtů. Když začne z těla mizet, začnou se vyskytovat vrásky, nehty se začnou lámat a kruhy pod očima se stanou vašimi nejlepšími přáteli. 

Naštěstí nedostatek kolagenu není problém, se kterým byste se museli smířit. Jedná se naopak o něco, s čím lze bojovat, a to třeba s doplňky stravy. Otázkou však zůstává, jak vybrat ten správný kolagen. 

V současné době existuje rovnou několik typů kolagenu

Pokud byste na trhu hledali kolagen, který byste mohli užívat jako doplněk stravy, setkali byste se rovnou s několika typy kolagenu. Nejrozšířenějším typem je bezesporu typ I, který je běžně obsažen v kostech, šlachách a také kůži. Existuje však dalších pět kolagenů, se kterými se můžete setkat. 

Jak vybrat správný kolagen?

Nejen, že dnes známe několik typů kolagenu, ale také je rozdělujeme podle způsobu zpracování, a to na nativní kolagen a na hydrolyzovaný kolagen. Co se týče nativního kolagenu, ve své přírodní podobě je nezměněný a nijak neupravený. Bohužel je v této formě poměrně těžce stravitelný a vstřebatelný, výsledný efekt pak není moc silný. 

Pokud bychom však hovořili o hydrolyzovaném kolagenu čili také o kolagenních peptidech, mluvíme o kolagenu, který se získal speciální patentovanou technologií. Jelikož je takto získaný, stává se pro tělo lépe vstřebatelnějším a jeho efekt je tak daleko větší.