U oblečení a doplňků preferujte kvalitu, ne kvantitu

trička Diesel

Jakým stylem nakupujete oblečení? To je otázka, která by měla být položena každé ženě. Zatímco některé totiž utrácí hlava nehlava a kupují si oblečení, které zanedlouho ani nepoužijí, jiné si koupí jen kvalitní oblečení, byť dražší, třeba v podobě trička Diesel nebo Armani šaty. V souvislosti s tímto zjištěním se proto nabízí otázka, co by se mělo preferovat při koupi oblečení – jestli kvalita nebo kvantita. 

Kvalita, na tom jediném záleží

Podle mnoha módních stylistů či odborníků bychom měli nakupovat oblečení spíše kvalitní. To ostatně vede i k jisté úspoře v budoucnu. Zatímco nekvalitní kousky, kterých sice máte hromadu, se rozpadnou po pár vypráních, kvalitní kousky s vámi zůstanou opravdu dlouho. Prakticky vám vydrží celou dobu, během které byste si nekvalitních triček koupili pět, čímž se jejich cena stane vyšší než cena kvalitního kousku oblečení. 

Navíc je třeba zmínit i ekologický dopad na naši planetu. Je skvělé, že mnohé značky se snaží vyrábět oblečení z ekologických, udržitelných materiálů, ale samozřejmě zatím nelze nahradit všechny kousky. Je však lepší si koupit jeden kvalitní kousek než pět nekvalitních, za nimiž stojí větší námaha, více spotřebované energie a více dětských prstíků, které se píchli o jehlu při výrobě daného kousku, který chcete nosit. 

Je to ekologické a ekonomické

Jak již z textu vyplývá, je daleko lepší investovat do kvalitního oblečení než do méně kvalitního, leč levnějšího. Nezáleží tak na kvantitě jako na kvalitě, to ostatně ocení i naše planeta, která tak nebude příliš zatěžována, jako tomu bylo do nynějška. 

I když se vám možná nechce utrácet za drahé kousky oblečení, pamatujte, že z dlouhodobého hlediska je to ekonomičtější a vlastně i levnější záležitost. Pro co se tedy rozhodnete vy? Bude váš šatník plný kvalitních kousků nebo bude nacpaný až k prasknutí modely méně kvalitními?