Jak vybrat granule?

1393228_49435409

O tom, že je pes nejlepší přítel člověka, není pochyb. Pokud máte doma psa, tak sama víte, že vás dokáže rozveselit i v těch nejlepších chvílích. Můžete s ním chodit na dlouhé procházky, věnovat se mu ve volném čase, nebo spolu můžete ležet jen tak u televize. Pes je stvoření, které vás nezklame. Ale dáváte mu tu správnou výživu? V dnešním článku se podíváme, jak vybrat kvalitní granule pro psy.

Nejen, že byste při výběru granulí měla zohlednit životní etapu psa, ale zároveň se zaměřit na jeho aktivitu, nároky na výživu a podobně. Dnes jsou granule pro psy k dostání v mnoha hypermarketech, kde je kladen důraz zejména na nízkou cenu. Tyto granule pro psy však nejsou vhodnou volbou, protože obsahují spoustu škodlivých látek, které se projevují na zdraví vašeho pejska.

Na prvním místě byste měla myslet na zdraví svého zvířete a cenu odsunout až na druhou kolej. Při výběru granulí byste se měla zaměřit na to, zda váš pes potřebuje granule určené pro psy s nadváhou, nebo granule pro starší psy a podobně.

Čerstvá krmiva pro psy

Neměla byste věřit reklamám, které všechny granule prezentují jako ty nejlepší na trhu. I granule pro psy s nejlepší reklamou mohou být spíše šrotem, než granulemi. A na to byste měla myslet. Ideální je kupovat granule od zahraničních výrobců, kteří používají dokonalé receptury při jejich výrobě. Obsahují bílkoviny, vysoké procento masa a také celou řadu výživných látek, které jsou pro tělo psa důležité.

Na zdejší hypermarkety, kde granule pro psy seženete za několik set korun, zapomeňte. Navštivte internetovou stránku Granule.cz, kde se vám nabízí celá řada granulí, a to nejen pro psy, ale také pro kočky.

Bílkoviny

Nejdůležitější součástí krmiva jsou bezpochyby bílkoviny. Pokud by byla kvalita bílkovin nízká, pak by byly granule pro psy spíše škodlivé než přínosné. Měla byste se vyvarovat krmivům, která obsahují masokostní moučku, masové deriváty či jiné dehydratované živočišné bílkoviny. Tyto bílkoviny totiž neobsahují mouku z masa, ale pouze z kostí, krve, střev a dalších odpadů. Chcete-li koupit svému mazlíčkovi kvalitní krmivo, pak by mělo obsahovat maso, masovou moučku a také mléčné výrobky.

Tuky

Zdrojem energie jsou bezpochyby tuky neboli lipidy. Tuky také obsahují spoustu vitamínů. Nejkvalitnější je živočišný tuk, který obsahuje mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6. Zapomeňte na krmiva, která obsahují rostlinné oleje.

Také Česká asociace veterinárních lékařů doporučuje zaměřit se spíše na kvalitní krmivo, které obsahuje vše, co pes potřebuje. Můžete tak předejít zdravotním komplikacím vašeho čtyřnohého přítele.