Flanelové povlečení

279139_1500

Flanelové povlečení se vyznačuje dokonalými izolačními vlastnostmi. Není tedy divu, že je oblíbené hlavně v zimním období. K výrobě flanelového povlečení je použita směs vlny a syntetické tkaniny, nejčastěji bavlny. Vlna slouží k zajištění tepla a bavlna zajišťuje měkkost povlečení. Pojďme se podívat, proč je flanelové povlečení tak oblíbené.

Mějte nohy v teple

Říká se, že byste měla spát tak, aby byly nohy v teple a hlava v chladu. O chladnou hlavu byste se měla postarat sama, kdežto o teplo se postará flanelové povlečení. Do manželské postele tak budete ráda ulehat, a to nejen díky matrac. Na trhu si můžete zakoupit flanelové povlečení v mnoha kvalitách. A o kvalitě rozhoduje gramáž, která by se měla pohybovat kolem 125g/m2. O tom, že je povlečení nekvalitní, svědčí menší gramáž.

Flanelové povlečení je objemné a vzduch mezi vlákny zajišťuje izolaci v chladném období. Nemusíte se tedy bát toho, že by vás v noci trápila zima. Když bude za okny sněhová vánice, stačí si ulehnout do postele, zakrýt se flanelovým povlečením a nikam nechodit. Bude vám teplo. Navíc toto povlečení dokáže absorbovat vlhkost, a tak je vhodné i pro lidi, kteří se hodně potí.

Snadná údržba povlečení

Na první dotek se vám bude zdát flanel jemný. Takové povlečení by nemělo mít tiskové kazy, ale to platí ovšem u všech materiálů, z nichž se vyrábí povlečení. Hlavní výhodou je snadná údržba, protože povlečení nemusíte žehlit. Stačí ho oprat, nechat uschnout a poskládat do skříně. Pak ho navlečete přímo na svou peřinu a polštář. Vaše ložnice se stane opravdovým rájem, a to díky flanelovému povlečení.

Vybrat si můžete z pestré škály barev a dekorací. Na své si přijde každý.