Jak na krásné nehty?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V současné době může mít každá žena krásné nehty, a to díky moderní alternativě, která nese název „gelové nehty“. Díky nim se stanou vaše ruce ozdobou a chloubou. Existuje spousta nehtových studií, které nabízí modeláž nehtů. Ale mnoho žen, které tento proces podstupují, ani netuší o tom, co vůbec gelové nehty jsou, jak by měla probíhat správná modeláž a co od nich může čekat.

Gelové nehty jsou tvořeny tipem, což je tenký plastový nehet, který se lepí na špičku přírodního nehtu. K jeho upevnění se používá UV gel. I přesto, že jsou gelové nehty umělé, působí na pohled přirozeně. Nadchnou vás také svou odolností, která je zajištěna tím, že UV gel tvrdne v UV lampě. A tak je UV lampa na gelové nehty nezbytná. Mezi přednosti gelových nehtů patří nízká cena a vysoká variabilita.

Asi jediným problémem je omezená životnost. Po pár týdnech nehty odrůstají, a tak je nezbytné gel doplnit. Musíte tedy pravidelně navštěvovat svou manikérku a zaplatit jí za doplnění UV gelu.

Kdy si dát gelové nehty?

Chcete-li mít své nehty krásné a nevadí vám jednou za měsíc platit několik set korun, pak není důvod, proč byste nemohli modeláž nehtů podstoupit. Gelové nehty jsou vhodnou volbou pro každou ženu, která má své přírodní nehty průměrně zdravé. Přírodní nehty by se vám neměly lámat, neměla byste trpět plísněmi na nehtech a dalšími onemocněními nehtů. V takovém případě se gelové nehty rozhodně nedoporučují, protože by nehty nemohly pořádně dýchat.

S lámavostí si zase poradí speciální kosmetika, která je k dostání nejen v drogeriích, ale také ve spoustě internetových obchodů specializující se na produkty na nehty.

Jak zlepšit stav přírodních nehtů?

Jestliže trpíte problémy s nehty, pak nezoufejte. I vy se jednou gelových nehtů dočkáte. Nejprve však dopřejte péči svým přírodním nehtům. Ideální je přírodní kosmetika, která obsahuje pouze přírodní produkty. Velké oblíbenosti se těší balzám na nehty od značky Saloos, který je k dostání za 77 Kč. Tento balzám kůži v okolí nehtů regeneruje a zvláčňuje. Je vhodný pro každodenní použití.

Nehty můžete posilnit také doplňky stravy založené na přírodní bázi. Na nehty má příznivé účinky zinek, který navíc slibuje krásnou pleť a posílení vlasů a imunity.