Jak si vybrat dobré kadeřnictví?

kadeřnický salon praha

Není snad na světě jediná žena, která by neznala zklamání při odchodu od kadeřnice. Každá jsme tu situaci zažila: Objednáte se do salonu a v den návštěvy dopředu očekáváte, že po zásahu šikovných rukou budete jako nová žena, budete se cítit krásně, nadpozemsky, přímo znovuzrozeně. Ve výsledku však opouštíte kadeřnictví se svěšenou hlavou a za zavřenými dveřmi pološíleně ihned voláte kamarádce a v očích se rojí slzy zklamání.

Cestou domů koupíte v drogerii barvu a doma trávíte několik hodin v koupelně, abyste katastrofu na své hlavě daly jakž takž do pořádku – barvíte, žehlíte, foukáte, tupírujete a vymýšlíte snesitelné účesy, abyste se cítila alespoň jakž takž v pořádku a sama pro sebe byla přinejlepším koukatelná. Zanevřete na všechny kadeřnice na světě a přísaháte si, že si to příště snad raději pokazíte sama a zadarmo, než utratit několik tisíc a nechat si vytvořit katastrofu od “specialisty”.

Čím to je, že se popsaná situace stává českým ženám tak často? Češky se neumí ozvat! Je přirozené jakoukoliv službu v případě nespokojenosti reklamovat, jak ale nepříjemné situaci úplně předejít a vlasy ochránit před zásahem zběsilých nůžek? Podle čeho se rozhodnout? To se dozvíte v následujícím článku.

Webovky a recenze

V dnešní době je přirozené, že každá firma, která se chce kladně prezentovat svým umem, má i odpovídající internetové útočiště, aby si k ní potenciální zákazník našel cestu snadněji. Pokud na nějaké takové webovky narazíte, zaměřte se na to, jaké procedury daný salon nabízí, jak dlouho je na trhu a zda má uveřejněné i výsledky své práce. Podle toho lépe poznáte, jestli vám kadeřník dokáže vyhovět, ať už bude váš požadavek jakýkoliv. Líbí se vám, co vidíte na fotkách? Máte napůl vyhráno. Úplně nejlepší jsou však zpětné vazby od zákaznic. Ty obvykle najdete na Facebooku (facebookové stránky má dnes již spoustu poskytovatelů služeb a součástí bývá i možnost firmu ohodnotit, jak hvězdičkami, tak slovně) nebo na různých diskuzních fórech pro ženy. Zahrajte si na detektiva a trochu si tedy svoje vyhlédnuté kadeřnictví prověřte.

Podle tebe soudím sebe

Nadpis je sice trochu zkomolený, ale v tomto případě platí. Navštívíte-li kadeřnictví a o vaše vlasy se má starat paní, která má sama na hlavě chemlonový koktejl nebo rozcuchané a nezdravě vyhlížející cosi, je na zváženou, zda se dokáže postarat o vaše vlasy. Má-li na hlavě vyholené číro a v portfoliu samé pixie girls, předpokládejte, že vás možná bude chtít umluvit ke zkracování, i když zrovna vy si zakládáte na vlasech ve stylu Lociky. Není to však pravidlem, hlavní je, aby vás po usednutí do křesla kadeřnice vyslechla, vedla s vámi před samotným zásahem do vlasů důkladný rozhovor o tom, co si přejete, dokázala podle tvaru obličeje a hlavy určit, co vám sluší a případně vás odvést od vytištěného obrázku vaší vysněné hřívy k nějakému kompromisu, nikdy ne k úplnému opaku od vaší představy. Nemusíte si ihned nechat vnutit něco, co sama nechcete, kadeřník je sice odborník, ale vy potom se svými vlasy budete žít.

Salón jako oáza klidu

Vejděte do kadeřnictví a rozhlédněte se. Cítíte se příjemně, nebo panuje napjatá atmosféra mezi členy personálu? Je prostředí čisté, hezky uspořádané a působí přátelským dojmem? I na tom záleží. Návštěva kadeřníka není jen o samotném procesu úpravy vlasů, ale také o relaxaci a příjemně strávené chvilce, kdy se máte cítit jako… no, skoro jako princezna. Obecně panuje představa, že nejvíce oplývá profi kadeřnickými salony Praha, protože klientela zde je nejnáročnější, ale i maličký útulný salonek v okolí vašeho bydliště může skrývat poklad v podobě velmi šikovné hair-stylistky.