Jak posílit paměť

I přesto, že se blíží zima, vezměte si plavky a zajděte si zaplavat do nejbližšího plaveckého bazénu. Díky plavání, které je ideální na hubnutí, budete mít nejen perfektní postavu, ale skvěle si taky zlepšíte svou imunitu, paměť a taky pár koleček v bazénu vám dodá dobrou náladu. Tak proč to nevyzkoušet?

Blahodárný vliv na srdce

Stejně jako pravidelně pečujeme o svůj zevnějšek pravidelným mytím hlavy, manikura nebo dokonalý makeup, který nechybí skoro žádné ženě, plaváním, tudíž tělesnou aktivitou, trénujeme a přitom šetříme naše srdce. Díky vodorovné poloze, kterou máme při plavání, srdce nepumpuje krev vzhůru a taky ho tím posilujeme. Pokud je u vás vyšší riziko vzniku křečových žil nebo infarktu, je pro vás plavání ideálním sportem.

Taky mozek

Plavání má nejen příznivý vliv na srdce, ale také na mozek. Pokud budeme pravidelně plavat, zlepšujeme tím nejen imunitu, ale také paměť. A tento účinek se začne projevovat téměř okamžitě, což je jistě dobrá zpráva hlavně pro ty, kteří sedí ve svém oblíbeném křesle a sportují spíše pasivně.

Zvyšte si imunitu

Pokud budete pravidelně plavat, snižujete tím riziko, že budete na vás přijde nepříjemná chřipka, rýma nebo angína. Proto si před plaváním skočte do vaší kuchyně a dbejte na přísun tekutin a jezte nejpozději hodinu před tím, než skočíte do bazénu, protože plavání s těžkým žaludkem se nedoporučuje.