Jak na očistu těla pomocí bylinek

1418500_30210686

Pokožka a všeobecně tělo potřebují stálou péči. Pokud je někdo alergik nebo reaktik, či chce se jen tak starat o plet‘, tak existuje mnoho přírodních způsobů, jak to udělat. Sedmikráska se používá nejen v kuchyni, ale i pro unavenou plet‘, na kterou je vhodná sedmikrásková koupel.

Dvě hrsti čerstvých nebo sušených květů zalijte jedním litrem vroucí vody a nechte pět minut vyluhovat. Mezitím si napustíte vanu teplé vody a nalijete do ní nálev. Můžete i s květy. Kdo chce, přidá si pár kapek rozmarýnové silice. Sedmikráska mimo jiné tonizuje a oživuje, proto se posléze budete cítit jako znovuzrozené. Jak prosté.

Možná se vám to nebude zdát, ale i taková kopřiva je docela dobrá jako součást směsi na zkrášlení. Dokáže vyčistit mastnou a zánětlivou pokožku. Také pročistí váš organismus, například pomocí čistící pleťové masky. Smíchejte kopřivy s popenci a saturejkou. Směs spařte s vroucí vodou a přidejte podmáslí. Přidejte dále mleté ovesné vločky a všechno promíchejte. Směs používejte dvakrát denně jako pleťovou masku, nechte působit 15 minut, následně opláchněte vlažnou vodou nebo kopřivovým nálevem. Aplikujte dva až tři dny. Vrásky jsou alfou a omegou, jak prodat různé krémy, pokud také podléháte tomuhle fenoménu, tak zkuste kerblíkový olej. Čerstvé nasekané natě kerblíku zalijte olivovým olejem a nechte několik dní tzv. macerovat. Olej pak nanášejte tam, kde si myslíte, že máte nejvíc vrásek.

Nějaké ty nehty se vám občas zlomí, to je celkem běžné a dlouho potom trvá, než naroste nový drápek, zkuste tedy koprovou lázen‘ na lámavé nehty. Rozdrcené koprové semena zalijte vlažnou vodou a nechte pět hodin louhovat. Nálev slijte a použijte jako lázen‘ ke koupeli třepících se a lámavých nehtů. I kadeřavá petržel se používá ke kosmetickým účelům v podobě regeneračních kostek. Natě nasekejte nadrobno, kořen pampelišky dobře omyjte, jemně odrhněte nějakým kartáčkem, nastrouhejte na jemném struhadle spolu se salátovou okurkou. Vše smíchejte a dejte do tvořítka na led. Dolijte vodou a nechte zmrazit. Používejte kostky na otoky okolo očí, ale i k vypnutí pleti na krku nebo obličeji. Jak led roztaje, zůstanou Vám bylinky na pleti, tak je smyjte vodou nebo plet’ovým mlékem.