Jak na neduhy těla

1418498_53062754

Bylinky dokážou vyléčit mnoho neduhů, však i dnes je známá homeopatie, kde se převážně používají. Příroda je mocná čarodějka, která dokáže pomoci, ale i potrestá to špatné. Nyní se vám budeme snažit dokázat, že bylinky odstraní bolesti či kašel. Máta peprná je jednou z nejznámějších vytrvalých rostlin. Musí mít dostatek světla a vody, aby vám neuhynula.

Přidává se do omáček a také hlavně k léčbě, například se z ní dělá čaj, který pomáhá na žaludeční a střevní obtíže či také nadýmání. Také je obsažená v mnoha mastičkách, taková mátová mast na bolesti hlavy a svalů ocení s největší pravděpodobností každý, protože tyto neduhy trápí občas všechny z nás.

Nakrájejte syrové vepřové sádlo na malé kostičky a rukou je promněte se dvěma plnými hrstmi čerstvých mátových listů. Obojí vložte do čistého hrnce, který postavte do horké vodní lázně, sádlo nechte rozpustit, ale neškvařte ho a vyjměte z lázně. Když rozpuštěné sádlo znovu ztuhne, opět je ve vodní lázni zahřejte, přefiltrujte přes čisté plátno a naplníte do malých skleniček. Mátovou mastí potírejte spánky při bolestech hlavy, ztuhlé a bolavé svaly nebo bolavé břicho. V létě se dá tato mast používat i jako repelent proti hmyzu. Dále třeba bylinka Plicník lékařský, která se využívá hlavně při plicních onemocněních, ale to raději konzultujte s lékařem, pokud jste například astmatik.

Podběl lékařský je žlutě kvetoucí bylinka, ze které se připravuje hlavně čaj proti kašli a pomáhá při bronchitidě. V kuchyni se přidává do jarních salátů. Připravit čaj je poměrně jednoduché potřebujete tedy květy podbělu, sedmikrásky a ibišku a v podstatě je to všechno. Nechají se vylouhovat v horké vodě a hotovo, nelekejte se barevnosti, to je normální. Bylinky byly už v dávných časech velmi vysoce ceněny pro svoji účinnost při léčení všech chorob, protože tehdy nebyly dostupné léky a medicína nebyla na takové úrovni, jako je dnes.