Jak chutná Jack Daniels?

jack_daniels_tennessee_honey_whisky

Vychutnejte si nevšední chuť, kterou nám již po léta přináší luxusní americká skotská Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Věřte, není to pití pouze pro pány a nepije se pouze v chladném období. Pro tuhle variabilní skotskou mají slabost i ženy. Nechte se jí okouzlit i vy!

Jack Daniels je unikátní whiskey, kterou svět miluje 140. let. Její výjimečnost spočívá ve výrobě, kterou její tvůrce, Jasper Newton Daniel, dotáhl do naprosté dokonalosti. Tajemství její jedinečné chuti spočívá v její jedinečné výrobě.

Jak se vyrábí Jack Daniel’s whiskey?

Whiskey se vyrábí z kukuřice, žita a sladového ječmene, jenž se destiluje ve speciálních měděných destilačních přístrojích. Destilát se následně nechá překapávat přes třímetrovou vrstvu dřevěného uhlí vyrobeného z javoru cukrodárného. Skotská odtud míří do sudů, které si společnost sama vyrábí, z amerického bílého dubu, v nichž zrají po dobu 4 let. Technika výroby zůstala i po tolika letech stejná.

Jack Daniel’s Tennessee Whiskey No.7

Vlajkovou whisky této značky je Jack Daniel’s Tennessee Whiskey No.7, z níž se pak vyrábí další druhy Jack Daniel’s, například medová Jack Daniels Honey. Její chuť je nezaměnitelná, kouřová s lehkým nádechem vanilky a dřevěného uhlí.

Vychutnejte si Tennessee whiskey, je na to celá řada způsobů

Aby měla whiskey tu nejlepší chuť, vychlaďte ji na -18 stupňů Celsia. Před ochutnávkou si nejprve vychutnejte její vůni. Vezměte do ruky skleničku se skotskou, jemně s ní kružte a pak vdechněte její příjemné aroma. Napijte se. Chvíli skotskou převalujte na jazyku, dokud nevyplní vaše ústa. To potěšení z chuti je naprosto skvělé. Chuť je velice jemná s hedvábným dotekem karamelu z vypálených dubových sudů, v nichž whiskey zraje. Potom ucítíte kouř, vanilku a zajímavou chuť dřevěného uhlí, která vás dostane. Chuť v ústech ještě dlouho přetrvává. Jack Daniels je vhodné pít samotnou, i s ledem. V létě ji můžete použít i do drinků, v nich však alkohol bohužel ztrácí na své jedinečnosti.

Jack Daniel’s whiskey je výborné pití, které si zakoupíte velmi výhodně v eshopu Alkohol.cz.