Dražba nemovitostí: Skvělá cesta k novému bydlení

hammer-620011_1920

Uvažujete o nákupu nemovitosti, pozemku nebo rekreační chaty? Pokud ano, existuje hned několik možností, jak byste mohli postupovat. Mnozí lidé volí standardní postup v podobě výběru z nabídky realitní kanceláře. Ty dnes mají poměrně bohaté portfolio nejrůznějších objektů k prodeji. Většinou jsou ale k dispozici za příliš vysokou cenu. Setkáváme se i s tím, že v nabídkách figurují klidně i několik měsíců či let bez zájmu veřejnosti. Právě proto se vyplatí využít dražbu nemovitostí, která dokáže ušetřit kupci velké množství peněz. Představme si ji tedy podrobněji.

Obavy nechte stranou

Mnozí lidé se bojí, že se jim dražba nemovitostí ekonomicky i časově nevyplatí. Tyto obavy jsou liché, jelikož se jedná o rychlý a hlavně maximálně šetrný způsob, jak lze přijít k novému bydlení. Vše spočívá pouze ve stanovení vyvolávací ceny za objekt či pozemek a následnému dražení, jež může probíhat jak v podobě fyzické, tak i elektronické. Druhá jmenovaná alternativa je mnohem pohodlnější, jelikož se na ní můžete podílet z vlastního domova. Stačí pouze počítač, tablet či chytrý telefon a připojení k internetu.

Maximální úspora

Nákup nemovitosti u některé z realitních kanceláří je typický zejména tím, že se daná společnost přihodí k ceně stanovené odhadcem další marži. U dražby nemovitostí je tomu přesně naopak. Začíná se na vyvolávací ceně, která je minimální a většinou odpovídá odhadní sumě. Obvykle se domy draží za 2/3 standardní ceny, jež je v dané době reálná. Pokud se v prvním kole nepodaří konkrétní objekt vydražit, spadne celková cena klidně i na polovinu té obvyklé. Úspora při nákupu se tak maximalizuje. Díky znaleckému posudku s podrobnými informacemi o objektu budete mít navíc mnohem lepší představy o nákupu.

Jestliže budete chtít využít této služby, navštivte portál drazba-nemovitosti.com, na kterém jsou k dispozici nejrůznější nemovitosti v dražbě.